NBA, ALI NA SRPSKI NAČIN Moćni "orlovi" pregazili Finsku, pukla nova stotka
AP Photo/Petr David Josek

Srbija je tako zadržala maksimalan učinak, dok Finska ima skor 1-2.

Orlovi su u prvom kolu deklasirali Holandiju (100:76), zatim Češku (81:68), a sada je pukla nova stotka!

Zaista je bilo uživanje gledati ovakvu Srbiju! Sjajna igra u odbrani, šuterski veoma raspoloženi, uz obilje atraktivnih poteza! Bio je to NBA na srpski način.

Nikola Milutinov se vratio u tim, ali nije ulazio u igru, dok je Vanja Marinković ostao u hotelu zbog stomačnog virusa.

Sve je polazilo od ruke našim košarkašima.

Druga četvrtina je protekla u dominaciji "Orlova", već na startu je poenima Jokića sa linije za slobodna bacanja došla do prednosti od 20 razlike. Videli smo pogođene šuteve spolja u režiji Kalinića, Nedovića, Lučića, ali i jedno ali up zakucavanje posle spektakularnog pasa Ognjena Jaramaza.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću 62:34...

Nisu naši stali u nastavku. Naprotiv, nastavili su da dominiraju i da se poigravaju sa nemoćnim Fincima.

Svi naši košarkaši su se upisali u strelce!

Micić i Nedović su postigli po 14 poena, Jokić je uz 13 poena dodao 14 skokova. Dvocifreni su bili još Kalinić sa 13, Lučić 12 io Gudurić 11 poena.

Na drugoj strani istakao se Markanen sa 18 poena.

Srbiju čeka duel sa Izraelom u utorak od 21 čas.

Srbija - Finska 100:70 (33:22, 29:12, 14:14, 24:22)

Dvorana: O2 Arena (Prag)

Sudije: Jilmaz, Kalatrava, Gedvilas

Srbija: Jokić, Kalinić, Lučić, Marinković, Micić, Davidovac, Gudurić, Jagodić-Kuridža, Jaramaz, Nedović, Ristić, Milutinov

40. minut - Kraaaaj! Ubedljiva pobeda Srbije - 100:70

38. minut - Nedović sada asistirao Ristiću za leke poene, 98:61 svi igrači Srbije su se upisali.

37. minut - Srbija samo van linije 6,75 pogađa u ovoj četvrtini. Šest trojki zaredom, sada je Nedović pogodio 94:58

Opet Nedović. Odlično se Nemanja snašao i poentirao na asistenciju Jaramaza, 96:61!

33. minut - Gudurić! Na asistenciju Jokića, 88:54 pogađa četvrtu, a onda i petu trojku! 91:56

Kakav početak deonice, pet trojki zaredom postiže Srbija.

32. minut - Sada Jagodić-Kuridža pogađa trojku!

31. minut - Davidovac trojkom otvara poslednji kvartal!

30. minut - Kraj treće četvrtine, Srbija vodi 76:48.

27. minut - Očito je da je tempo iz prvog poluvremena opao, ali je i malo verovatno da se onakva rapsodija nastasvi. Sada je Micić bio snažno fauliran, ali sudije kažu običan faul.

25. minut - Lučić pogađa na isteku napadu! "Orlovi" ne staju!

23. minut - Nova trojka Markanena.

22. minut - Nikola Kalinić pogađa trojku! 65:38

Šon Haf se lepo snašao i posle finte šuta iz skraćenog kornera uspeo da pogodi, 65:40

21. minut - Finci odmah poentiraju preko Laurija Markanena, 62:36

Opet Markanen polaže, ovoga puta uz faul samo je bacanje promašio 62:38

20. minut - Poluvreme! Fenomenalna igra Srbije koja vodi 62:34!

18. minut - Uživanje je gledati ovakvu Srbiju, pregršt atrkaktivnih poteza naših igrača!

17. minut - Održavamo veliku prednost. Finska nije u stanju da napravi veliki preokret za sada.

16. minut - U 16. minutu ove utakmice je Sasu Salin pogodio trojku i to je njegov 16. meč u nizu na kom postiže makar jednu trojku. Niko drugi na Evrobasketu nije ni blizu Salinu u ovoj statističkoj kategoriji

14. minut - Srbija se igra na parketu, u nekim momentima čak i previše tražimo atraktivno dodavanje. Međutim rezultat je takav, da sada možemo da kombinujemo...

12. minut - Auuu, sjajna igra Srbije. Razleteli smo se po terenu. Poeni pljušte, trojka Jaramaza, a onda izvanredna kontra koju završavamo zakucavanjem. NBA na srpski način!

11. minut - Duga dvojka Jagodić-Kuridže! Nastavlja se rapsodija Srbije!

10. minut - Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 33:22!

9. minut - Nova trojka Kalinića, Srbija ima dvocifrenu prednost!

8. minut - Po drugi put večeras Finci imaju tri slobodna bacanja zbog faula na šutu. Kalinić nije mogao da se zaustavi i udario Valtonena po ruci, 24:18

Miro Litl gubi loptu, pokušao je pas iz skoka da pošalje preko cele odbrane i lopta ide u aut.

7. minut - Traje serija Srbije, razigrao se Kalinić, selektor Finske primoran da traži tajm-aut.

6. minut - Srbija ide na plus pet. Kalinić pogađa trojku, a onda pas Micića za Lučića - 22:15.

5. minut - Jokić na levom bloku dobija pas na vreme, udvajaju ga i fauliran je. Potom u nastavku akcije Micić pogađa šut uz faul, 2+1. Promašio je, pa Jokić hvata ofanzivni skok, 14:15

Nemanja Nedović! Pogađa šut za tri poena, 17:15 opet vodi Srbija

4. minut - Dve trojke zaredom su postigli Finci, napravili seriju 6:0 i vode 12:8.

3. minut - Sjajan potez Nikole Jokića, Srbija vodi 8:6.

2. minut - Upisao se i Markanen za Finsku.

1. minut - Finska je realizovala prvi napad, baš kao i Srbija posle odlične akcije Jokića i Nedovića.

20.35 - Dok se Milutinov vraća, Vanja Marinković mora na pauzu i preskočiće večerašnji meč.

Naime, šuter Baskonije ima problema sa stomakom, ali zasad nije poznato da li se radi o virusu ili prehladi.

19.45 - Dobila je Srbija veliko pojačanje za Eurobasketu. Stigao je Nikola Milutinov! On je imao probleme sa virozom, pa je ostao u Beogradu, potom su usledili problemi sa avionom i letom, ali je na kraju došao.

NBA, ALI NA SRPSKI NAČIN Moćni

KSS

19.38 - Najveća zvezda Finske je Lauri Markanen. Novi košarkaš Jute obećao je pre utakmice da će učiniti sve da zaustavi Jokića i saigrače.

19.35 - Finska ima polovičan učinak. Izgubili su od Izraela, da bi onda savladali Poljsku.

19.33 - Srbija je najpre pobedila Holandiju (100:76), a onda i Češku (81:68)

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola Evrobasketa u kojoj se sastaju Srbija i Finska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Praga.