CRVENO-BELI U FINALU ABA LIGE Zvezda sa 19:2 u poslednjoj četvrtini razmontirala Igokeu
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crvena zvezda - Igokea 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2)

CRVENA ZVEZDA: Hol 4, Volden 7, Lojd 15, Uskoković, Davidovac 22, Lazić, Rit, Radanov 2, Dobrić 11, Simonović 2, Kuzmić 2, Noko 11.

IGOKEA: Vulić, Klemons 15, Atić 1, Jovanović 7, Grej 3, Jošilo 6, Talić, Ilić 5, Pot 2, Karmajkl 12, Fundić 2, Kondić.

Četvrti put u nizu Crvena zvezda se posle majstorice plasirala u finale ABA lige.

U hali "Aleksandar Nikolić" crveno-beli su savladali Igokeu 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2).

Imala je Zvezda +18 u prvom poluvremenu, u trećoj deonici je Igokea prišla na -4, a onda je došla ključna poslednja četvrtina.

Jovanović je pogodio poslednji put devet minuta i dve sekunde pre kraja za 59:53, do kraja gosti više nisu postigli ni poen!

Finalna serija plej-ofa ABA lige počeće 16. maja, druga utakmica igraće se 18. maja, a treća tri dana kasnije.

Igra se na tri pobede.

4. ČETVRTINA:

39. minut: Samo dva poena Igokee za devet minuta poslednje deonice. Ni slobodna bacanja nisu pomagala.

37. minut: Davidovac asistencija, Hol laka realizacija - 71:53. Lojd iz nemoći ubacuje trojku - 74:53.

36. minut: Karmajkl je peti put šutnuo na meču da nije dobacio do obruča!

34. minut: Sudije traže da se navijači smire, to ih moli i tim menadžer Nebojša Ilić.

33. minut: Lojd siguran, Davidovac pogađa trojku, razlika je opet dvocifrena - 64:53. Ni tajm aut nije pomogao, greška prilikom izvođenja lopte, pa el el ap za Dobrića - 66:53. Onda i trojka Davidovca - 69:53.

3. ČETVRTINA:

30. minut: Jovanović pogađa samo jedno bacanje - 56:51. Noko je promašio zakucavanje, sudije su svirale faul, uz to zbog protesta dale tehničku grešku treneru domaćina Bajiću - 57:51.

26. minut: Lazić šutira u poslednjoj sekundi napada, Noko dolazi do lopte, ali se Lazić žali sudiji Peteku i dobija tehničku grešku, svoju četvrtu.

25. minut: Nova trojka Dobrića - 54:47, Karmajkl siguran pod obručem - 54:49.

24. minut: Karmajkl pogađa - 48:44. Dorbić trojkom prekida post Zvezde - 51:44. Ilić uzvraća istom merom - 51:47.

23. minut: Dva puta Jošilo pogađa, prvi put uz faul - 48:42.

21. minut: Klemons je drugo poluvreme otvorio trojkom - 48:38.

2. ČETVRTINA:

20. minut: Trojka Klemonsa - 46:35.

19. minut: Treći faul kapitena Zvezde Lazić, tri ima i Dobrić.

18. minut: El ej ap za Ilića i zakucavanje, serija gostiju 9:0 - 40:31.

17. minut: Klemons nepogrešiv sa linije bacanja - 40:26.

15. minut: Trojka Davidovca za +18 - 38:20. Jovanović iz trećeg pogađa koš Zvezde - 38:22.

13. minut: Lojd siguran sa linije bacanja - 33:18.

11. minut: Trojka Davidovca - 27:12. Kombinacija Pot-Jovanović za prekid posta - 27:14, potom i kontra gostiju preko Pota - 27:16. Trener Zvezde Dejan Radonjić uzeo je minut odmora.

1. ČETVRTINA:

10. minut: Karmajkl ne pogađa oba bacanja, potom Noko pogađa uz faul, realizuje i dodatno bacanje - 24:12.

9. minut: Trojka Dobrića posle promašaja zicera Jošila, Zvezda je na +9 - 21:12.

7. minut: Grej vraća trojku 14:11.

6. minut: Volden pogađa trojku 14:8.

4. minut: Karmajkl ne staje - 7:6. Volden prodire sa vrha obruča do pod koš i polaže - 9:6.

3. minut: Novi poeni Karmajkla - 2:4, potom i trojka Lojda - 5:4. Noko jak i siguran pod košem - 7:4.

2. minut: Lojd zakucava za izjednačenje - 2:2.

1. minut: Zvezda ima podršku određenog broja navijača sa tribina.

Budućnost i Mornar su svoju polufinalnu bitku u ABA ligi okončali posle dva meča, Podgoričani su se plasirali u završne bitke za pehar.

Sada je na Crvenoj zvezdi i Igokei da okončaju svoju bitku.

U Beogradu je bilo 76:61 za crveno-bele, a u Laktašima 81:68 za Igokeu.

Sada je na redu majstorica.

Finalna serija plej-ofa ABA lige počeće 16. maja, saopšteno je iz tog takmičenja.

Druga utakmica igraće se 18. maja, a treća tri dana kasnije.

Eventualna četvrta i peta utakmica igraće se 24. i 28. maja.