Vujadin Savić
Alo/Vladimir Marković

Vujadin Savić, Foto: Alo/Vladimir Marković

Fudbaleri Olimpije iz Ljubljane nastavili su sa odličnim partijama u prolećnom delu sezonu pa su ovog četvrtka pobedili ekipu Tabor Sežane sa ubedljivih 3:0 u 26. kolu slovenačne Prve lige pa su bar na kratko pobegli prvom pratiocu Mariboru na pet bodova prednosti.

Utakmicu u Sežani obeležila su dvojica srpskih fudbalera. Prvi gol, a ujedno i prvi u novom klubu postigao je nekadašnji kapiten Crvene zvezde Vujadin Savić koji je već u trećem minutu iskoristio dodavanje Elsnika i obradovao "zmajčeke". Da stvar bude potpuna pobrnuo se bivši napadač Partizana Đorđe Ivanović koji je u 48. povećao prednost Olimpije, da bi dva minuta kasnije asistirao Vombergaru za konačan rezultat.

Olimpija je, čini se, konačno pronašla pravu formu, a zajedno sa novim pojačanjima sve je bliža tituli koju joj je prošle sezone preotela ekipa Celja.