Dejan Stanković
FK Crvena zvezda

Dejan Stanković, Foto: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda pobedila je Rad (2:1) u osmini finala kupa Srbije i tako izborila plasman među osam najboljih ekipa.

Nije Rad bio mačiji kašalj za crveno-bele, od prvog momenta krenuli su snažno, pa su tako na samom startu meča golom Radunovića došli do prednosti.

Ipak, crveno- beli su brzo ušli u svoj prepoznatljiv ritam počeli da napadaju provtivnički gol.
Izjednačenje je doneo Spiridonovič u 17. minutu prvog poluvremena.

Do kraja prvog poluvremena obe ekipe su imale neke svoje šanse, ali mreže su ostale netaknute.

U drugom poluvremenu,  Crvena zvezda je krenula agresivno, a prednost gostujućoj ekipi done je Krstović koji u igru ušao početkom drugom poluvremena.

Do kraja utakmice, Rad je imao nekoliko jako dobrih šansi, ali lopta nikako nije htela u gol, takođe Crvena zvezda je imala svoje prilike, ali to je prošlo bez realizacije.

Rad je u poslednjih par minuta bio na tik do izjednačenje, imali su nekoliko sjajnih šansi, ali nisu uspeli da zatresu mrežu Popovića.

Kraj utakmice

90. minut - Imao je Rad dva kornera pred sam kraj, ali nisu uspeli ništa da urade.

89. minut - Rad nastavlja sa akcijama, ali sve se završava neuspešno.

87. minut - Velika šansa za Rad, na pet metara od gola Jovanović je pokušao da smesti loptu gol, ali Popović je odlično reagovao.

81. minut -  Spiridinović je opet bio sa loptom ispred gola Rada, ali protivnički igrači su mu uzeli loptu.

78. minut - Dobru šansu je imao Spiridonović, ali lopta je samo zakačila stativu sa spoljne strane.

77. minut  - Pokušao je Rad još jednom dobrom akcijom ugrozi gol Zvezde, ali ipak su bili bez uspeha.

71.minut -  Stojisavljević glavom u šesnastercu Zvezde pogađa prečku gostujuće ekipe

66. minut -  Gajić je imao sjajnu šansu, ali ipak šutnuo je loptu previše jako

59. minut -   GOOOOOOLLLLL- Krstović pogađa za preokret

55. minut - Spridinović je sjajno izveo slobodan udarac, ali odlično je odbranio Marković

50. minut - Gazivoda je imao sjajnu šansu, ali nije uspeo da je realizuje

49. minut - Eraković je imao sjajnu šansu, ali lopta je otišla preko gola

46. minut - Trener Crvene zvezde Dejan Stanković u igru je uveo Krstovića umesto Pavkova i Pankova umesto Degeneka

43. minut - Fudbaler Rada Gazivoda, odlično je reagovao na asitenciju Radulovića, ali lopta je otišla pored gola.

41. minut - Boaći je imao dobru šansu, ali lopta nije ušla u gol.

34. minut - Simić je loše šutirao iz izgledne pozicije.

32. minut - Zvezda napada, ali Rad za sada odoleva.

21. minut - Pokušao je Pavkov, ali nije bio dovoljno brz.

17. minutu -  GOOOLLLLLL Zvezda je brzo uzvratila, dobro je šutirao Spiridonović za 1:1!

13. minut - Skočio je Eraković, ali je pre toga napravio faul, pa se Rad odbranio.

8. minut - Degenek je zaradio žuti karton.

4. minut - GOOOOOLLLLL - Sajajno je šutirao Radunović, Rad vodi!

1. minut - Već na startu je pretio Simić, ali nije bilo opasnosti po gol domaćih.

1. minut - Meč je počeo!

FK Rad - FK Crvena zvezda (1:2)

Stadion Kralj Petar prvi (Beograd). Strelci: 1:0 Radunović u 4. minutu, 1:1 Spiridonović u 17. minutu, 1:2 Krstović u 59.minutu,

FK Rad: Marković –Tučević( Od 79. Tanović), Ciger, Stojsavljević, Miličković (Od 56. Ćorić) – Riznić (Od 68. Damnjanović), Busnić -Ilić, Gazivoda( Od 68. Trifunović), Jovanović – Radunović

FK Crvena zvezda: Popović – Gobeljić, Eraković, Degenek (Od 46. Pankov) - Spiridonović (od 82. minuta Vukanović), Sanogo, Radulović, Nikolić, Simić – Boaći, Pavkov (Od 46. Krstović)

Puleni Dejana Stankovića posle pobede u domaćem prvenstvu nad Metalcem (1:0), u osmini finala Kupa Srbije izlaze na megdan Radu (13.30).

"Crveno-beli" ne znaju za poraz od 22. oktobra, kada su u grupnoj fazi Lige Evrope izgubili od Hofenhajma.

U prethodnom kolu Kupa Srbije oni su na domaćem terenu pobedili Zlatibor iz Čajetine (4:2), dok je Rad bio bolji od Kolubare posle izvođenja jedanaesteraca.

13.00 Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici osmine finala Kupa Srbije u kojem se sastaju Rad i Crvena zvezda