KLOP POGODIO SA IZMENAMA Žota ponovo spasio Liverpul

Liverpul je u susretu 7. kola engleske Premijer lige ugostio Vest Hem, a na kraju je slavio sa 2:1.

Đogo Žota
Đogo Žota, Foto: AP/Clive Brunskil

Liverpul je u problemima zbog povrede Virdžila van Dajka, a kako nema ni Matipa, štoperski par činili su Gomez i Filips i to se ispostavilo lošim izborom, a gosti iz Londona poveli su nakon samo 10 minuta igre.

Nakon odbijene lopte, Fornals je matirao Alisona, ali je Liverpul krajem prvog dela uspeo da dođe do izjednačenja.

Mohamed Salah je u 42. minutu izborio penal, a onda isti pretvorio u gol za izjednačenje.

Očekivano, u drugom poluvremenu su usledili žestoki napadi Liverpula, da bi u 77. minutu Đogo Žota iskoristio odbijenu loptu nakon što je prethodno Fabianski zaustavio udarac Manea.

Uzalud su domaći počeli da se raduju, pošto je VAR ustanovio da je Žota bio u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, u 85. minutu Žota uspeva nakon sjajne akcije domaćih i asistencije Šaćirija da postigne pogodak za trijumf svog tima.

Liverpul je lider sa 16 bodova i nastavlja sa dobrim igrama u poslednje vreme, ali nije uverljiv kao prošle sezone. Ali, najvažnije je za njih da ređaju pobede.