FK Vojvodina, Mateo Garsija, Radovan Pankov
Twitter/FK Vojvodina

FK Vojvodina, Mateo Garsija, Radovan Pankov, Foto: Twitter/FK Vojvodina

Vojvodina je kao gost savladala Javor (3:1) i tako dodatno podigla samopouzdanje pred gostovanje Čukaričkom u sredu, u polufinalu Kupa Srbije. Dvostruki strelac u pobedi "lala" bio je Dejan Zukić (56, 68), a treći gol je gostima doneo autogol Marka Jevremovića u 82. minutu, Utešni pogodak za Javor postigao je Vanja Zvekanov u istom minutu.

Javoru je ovo 13. utakmica bez pobede, ali srećom po Ivanjičane zbog pandemije koronavirusa nema ispadanja. Novosađani su se pobedom vratili na treće mesto, koje im je u petak pobedom nad Proleterom ugrozio TSC. Lale su stekle nedostižnu prednost u odnosu na petoplasirani Čukarički, pa će ostati bez kvalifikacija za Ligu Evrope samo ako padne na četvrto mesto i ako klub sa Banovog brda uspe da osvoji Kup Srbije.