Ben sa dva sjajna poteza presudio Brđanima

Alo.rs/S.S. | sport 2021-03-07 18:54:47 2021-03-07 18:54:47

Crvena zvezda pobedila Čukarički 2:0 i povećala prednost u odnosu na Partizan.

FK Crvena zvezda

87. minut: Katai nepogrešiv sa bele tačke - 2:0.

86. minut: Kamenović je glavom loptu vratio golmanu Petroviću, a nije gledao gde je ben, koji je prvi došao do nje, Petrović ga je oborio i sudija je pokaza na kreč.

83. minut: Izašao je Ivanić, a ušao Vukanović.

77. minut: Ubačaj Mijailovića sa leve strane, utrčao je u srce kaznenog Čolović i sa desetak metara gađao glavom, lopta se odbila od zemlju, bacio se Borjan i krajnjim naporom uspeo da je skrene u korner.

74. minut: Kapitena gostiju Docića zamenio je mlađani Lukić.

72. minut: 60. gol Mohameda Bena za Zvezdu - 1:0. Ubacio je loptu Milunović sa strane, Gobeljić je prosledio petom, pogodila je igrača Brđana u ruku, taman dovoljno da uspori i skrene ka Benu, koji je prihvatio, a onda zaobišao istrčalog golmana Petrovića i loptu gurnuo u nebranjenu mrežu.

69. minut: Mijailović je sprečavao kontru svog bivšeg kluba i dobio je za start žuti karton.

67. minut: Izašao je napadač Jovanović, a ušao Rakonjac.

65. minut: Odbrambeni igrač Brđana je probao sa metra od gol lonije da isuca loptu, ali je pogodio rezervistu Nikolića, lopta je krenula u gol, ali se bacio Petrović i vrhom prstiju je skrenuo u korner.

64. minut: Kanga i pavkov su izašli, a ušli su Nikolić i Srnić. Zvezda je bez klasičnog napadača.

57. minut: Samo što je ušao Ćirković je sa deset metara šutirao glavom, bacio je Borjan i zaustavio loptu koja je išla uz stativu.

54. minut: Dvostruka izmena kod Brđana, izašli su Ergelaš i Čolović, a ušli Ćirković i Vidosavljević.

51. minut: Katai je krenuo u solo prodor, nanizao nekoliko rivala, ušao u kazneni, usledio je lažnjak, pa šut, ali pored stative.

49. minut: Ben je sa deset metara volejom poslao loptu nebu pod oblake.

46. minut: Katai je ušao umesto Gavrića, a Gobeljić umesto Petrovića.

2. POLUVREME:

45. minut: Degenek je startom s leđa oborio Jovanovića u momentu kada se stuštio ka golu, za to je dobio žuti karton.

41. minut: Ergelaš je promašio loptu, ali je i Petrovića, pa mu je sudija dao žuti karton.

37. minut: Posed lopte je 63-37 u korist rveno belih.

31. minut: Kanga je naleteo na odbijenu loptu na ivici kaznenog, ali se ispred njega bacio Mijailović, lopta ga je okrznula i otišla malo iznad prečke.

28. minut: Kontru Brđana probao je da osujeti Kanga, faulirao je Ergelaša, sudija Danilo Grujić je pustio akciju da se razvije, a kada je okončana Zvezdinom internacionalcu je dao žuti karton.

27. minut: Crveno-beli se vrte u i oko kaznenog rivala, ali opasnosti po gol Petrovića nema.

18. minut: Ivanić, sa kontra strane, lopta je sa 13 metara fijuknula pored kontra stative.

15. minut: Ben je bio jedan na jedan sa Ostojićem, nadmudrio ga je u kaznenom, a onda je iskosa sa pet metara šutnuo iznad prečke.

14. minut: Nekoliko kornera u nizu za Brđane, ali bez opasnosti po domaćina.

6. minut: Pokušaj Gavrića iskosa sa desetak metara, jedva se lopta dokotrljala do golmana Petrovića.

1. minut: Pred duel je održan minut ćutnje za Sanju Ilića, tvorca himne crveno-belih, koji je preminuo danas od posledica zaraze korona virusom.

1. POLUVREME:

Crvena zvezda nastavlja put ka odbrani titule. Nova prepreka - Čukarički.

Beogradski crveno-beli su jedini tim bez poraza u eliti, imaju skor 24-2-0.

Sada su puleni trenera Dejana Stankovića malo i rasterećeniji, biju bitke samo na dva fronta, pošto su se u dvomeču sa Milanom oprostili od Lige Evrope.

Brđani se uzdaju u povratnike, bivšeg igrača Zvezde Srđana Mijailovića i napadača Đorđa Jovanovića, koji je nekada igrao za Partizan.

Danilo Pantić ne igra zbog stomačnih problema, a najbolji igrač Čukaričkog veljko Birmančević je pred ovaj duel napustio klub.

Navijači ne mogu da prisustvuju utakmici, ali su za 76. rođendan kluba (4. mart) spremili specijalnu koreografiju.

Crvena zvezda - Čukarički 2:0 (0:0)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Ivanić (od 83. Vukanović), Degenek, Kanga (od 64. Nikolić), Pavkov (od 64. Srnić), Milunović, Petrović (od 46. Gobeljić), Rodić, Gavrić (od 46. Katai), Ben, Sanogo.

ČUKARIČKI: Petrović, Docić (od 74. Lukić), Stevanović, Jovanović (od 67. Rakonjac), Ergelaš (od 54. Ćirković), Kamenović, Mijailović, Čolović (od 54. Vidosavljević), Ostojić, Šapić, Kovač.