Ukrajina - Srbija, kvalifikacije za EURO 2020
EPA - EFE, Mykola Tys

Ukrajina - Srbija, kvalifikacije za EURO 2020, Foto: EPA - EFE, Mykola Tys

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Ukrajina - Srbija na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE, ISKRENO JEDVA SMO I ČEKALI KRAJ, STRAHUJUĆI OD JOŠ VEĆE KATASTROFE

84' Jasno je da smo se izblamirali kao retko kad. Ovde je odavno sve gotovo, samo se čeka kraj!

75' GOOOOOOL 5:0! Bruka i sramota! Primili smo i peti gol! Sevnula je još jedna kontra Ukrajine, a onda Konopljanka sa ivice šesnaesterca postigao svoj drugi gol!

59' GOOOOOOOL 4:0 Svaki napad Ukrajine je pola gola! Evo primili smo i četvrti! Jaremčuk je strelac.

56' Centaršut Ljajića, Mitrović glavom pravo u golmana Ukrajine. To je bio prvi kontakt najboljeg strelca Srbije sa loptom.

53' Umesto Prijovića u igru će Mitrović.

46' GOOOOOOOL 3:0 Nije prošlo ni 45 sekundi u drugom poluvremenu, primamo i treći gol! Konopljanka je strelac Dobio je loptu na levoj strani, Maksimović kasnio i Dmitrović je ponovo matiran. Preti nam debakl.

POLUVREME U LVOVU

39' Fudbaleri Srbije su imali dve velike šanse, ali ih nažalost nisu iskoristili. Posle brzo osvojene lopte uspeli brzo i da je izgube

36' Ofanziva domaćih ne jenjava, tražili su Ukrajinci i penal zbog udarca lopete u ruku Kolarova. Španski sudija samo je odmahnuo rukama.

28' Konopljanka odlična šansa, totalna ofanziva Ukrajinaca.

28' GOOOOOOL 2:0 Kolarov je izgubio loptu, ona je došla do Cigankova koji je ponovo matirao Dmitrovića drugi put u samo dva minuta.

26' GOOOOOOL 1:0 Karavaev je prošao po desnoj strani, odlično centrirao, Spajić je kasnio, a Cigankov bio na pravom mestu.

25' Odličan šut Konopljanke, Dmitrović brani, lopta se odbija do Jaremčuka, koji šutira pravo u golmana "orlova"

21' Još jedan opasan napad Srbije, Jović je sa loptom u šesnaestercu, neko iz odbrane domaćih šalje loptu u korner.

14' U jeku naleta Ukrajinaca, Mikolenko je izbacio loptu ispred Prijovića, kome je odlično asistirao Kostić.

8' Prva šansa za Srbiju, Prijović je šutirao, ali pogodio spoljni deo mreže. Muk na  tribinama.

5' Korner za domaće, Prijović se vratio iz napada i otklonio opasnost ispred Dmitrovića

3' Konopljanka je pokušao, ali dobar blok Milenkovića. Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina Ukrajinci su krenuli ofanzivno.

1' Utakmica je počela

Minut ćutanja za nedavno preminulog bivšeg predsednika UEFA Lenarta Johansona, koji je propraćen aplauzom.

Igrači jednog i drugog tima zajedno izlaze na teren. Sledi intoniranje himni i početak utakmice,

Reprezentativci Srbije su na terenu i zagrevaju se.... Još dvadeset minuta do početka!

A ovo je tim Ukrajine koji će početi meč sa Srbijom_

Selektor Krstajić odredio je 11 igralča koji će istrčati na Lavov Arenu. Nema Aleksandra Mitrovića, a u špicu su Jović i Prijović. To je izneađenje u špicu. Igraćemo sa dva napadača.

Na trgu u Lavovu kod spomenika Danilu Galjicko pred početak utakmice ukrajinski nacionalisti su organizovali marš na kojem su mogli da se čuju povici poput - Ukrajina i Hrvatska, braća zauvek ili Putine marš iz Ukrajine. Bilo je i nekoliko navijača iz Hrvatske.

Dobro veče  i dobrodošli na tekstualni prenos meča Ukrajina - Srbija na portalu Alo!

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić izjavio je da protiv Ukrajine, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, očekuje tešku utakmicu i ponovio da je glavni cilj da se ne izgubi.

"Očekujem tešku utakmicu, kvalitetnu, mislim da će odlučiti taktičke stvari. Dobro smo radili ovih pet- šest dana, očekujem našu dobru igru i nadam se povoljnom rezultatu, a to bi bilo da ne izgubimo", izjavio je Krstajić na konferenciji za medije u Lavovu.

Na pitanje da li zna tim i da li ima dilemu Luka Jović ili Aleksandar Mitrović u špicu, Krstajić je rekao:

"Ili Prijović? Ne mogu sva trojica da igraju, ali videćemo. Znam tim, otkriću vam da će sigurno početi Mijat Gaćinović", naveo je Krstajić kroz osmeh.

Selektor Ukrajinaca, čuveni Andrej Ševčenko, izjavio je da veoma poštuje Srbiju.

"Odličan tim, možda su neki igrači malo stariji, ali svaki može da odigra na visokom nivou. Mi želimo da pokažemo dobru igru i pozitivan rezultat", rekao je slavni napadač kijevskog Dinama, Milana i Čelsija, osvajač Zlatne lopte 2004. godine.

Na pitanje koga bi izdvojio iz srpskog tima, Ševčenko je rekao:

"Pre svega su jaki kao tim, ali zna se da najveća opasnost dolazi od Tadića, Mitrovića, Kolarova".

Ovo je drugi meč Srbije u ovim kvalifikacijama. "Orlovi" su prvi meč odigrali protiv Portugala u martu ove godine, kada je susret završen bez pobednika, 1:1.

Utakmica između Ukrajine i Srbije igra se od 20.45 sati u Lavovu.