Mačva - Crvena zvezda
ALO Andrej Kranjc

Mačva - Crvena zvezda, Foto: ALO Andrej Kranjc

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos utakmice Mačva - Crvena zvezda na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE!!! Nije bilo nadoknade vremena u drugom poluvremenu. Crvena zvezda nikada lakše nije stigla do tri boda u Šapcu protiv Mačve. Fantastičan je bio Ben koji je postigao dva i asistirao kof trećeg gola. Mačva mora da potraži bodove spasa na nekoj drugoj utakmici, a Crvena zvezda ovom pobedom nastavlja put ka odbrani titule. Mačva - Crvena zvezda 0:3.

87' Konačno prava prilika za Mačvu, Zukanović je uputio udarac koji je završio pored gola

75' Vatromet najvernijih navijača Crvene zvezde na kratko prekida utakmicu

68' Mogao je Jovičić da golom obeleži povratak na teren, ali njegov lob nije završio u Živkovićevoj mreži

67' Pao je Ben u kaznenom prostoru Mačve, ali nije bilo osnova da se dosudi penal za Crvenu zvezdu

50' Prva šansa za Crvenu zvezdu u nastavku utakmice. Ben je centrirao, a Pavkov glavom prebacio gol Mačve.

46' Počelo je drugo poluvreme na utakmici Mačva - Crvena zvezda.

DRUGO POLUVREME:

45' Završeno je prvo poluvreme u Šapcu, Crvena zvezda bez velikih problema vodi sa 3:0. Domaći tim nijednom nije uputio šut ka golu Crvene zvezde koja je sa druge strane sedam šuta šutirala ka golu Živkovića.

37' GOOLLLL!!! Još jedan pogodak glavom igrača Crvene zvezde. Ovoga puta strelac je Srđan Babić, a posle dva pogotka, Ben je ovoga puta upisao i asistenciju.

33' GOOLLLL!!!! Odlično je po strani prošao Tomane, lepo se namestio i asistirao Benu koji je glavom postigao gol i duplirao prednost Crvene zvezde.

29' Požuteo je i igrac crveno-belih Milan Pavkov pošto je šutnuo loptu posle sudijskog zvižduka.

25' Prvi žuti karton na utakmici koji je dobio igrač domaćeg tima Tošić.

19' GOOOOLLLL!!!! Fauliran je Pavkov na 20-ak metara od gola. Ben je prelepo izveo slobodan udarac i postigao svoj 12. gol u sezoni.

6' Još jedna dobra prilika za tim iz Beograda, Tomane je glavom šutirao preko gola.

5' Prva velika šansa za Crvenu zvezdi, Pavkov je imao priliku da dovede goste u prednost.

1' Počela je utakmica u Šapcu.

PRVO POLUVREME:

U okviru 25. kola fudbalske Superlige Srbije ekipa Mačve dočekuje Crvenu zvezdu.

Posle dva uzastopna nerešena susreta u poslednja dva kola, protiv Inđije u gostima (1:1) i Partizana kod kuće (0:0), Zvezda traži povratak na pobednički kolosek.

Sastavi timova:

Mačva: Živković – Pejović, Tošić, L. Ivić, Jovanović – S. Ivić, Dukić, Ristivojević, Adamović, Milinković – Gigić

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Pankov, Babić, Gobeljić – Petrović, Gavrić, Nikolić, Ben – Pavkov, Tomane

Mačva je trenutno poslednja na tabeli pošto je na 24 odigrane utakmice ostvarila samo dve pobede, dok je Zvezda uspela da zadrži prednost u odnosu na drugoplasirani Partizan i sa 63 osvojena boda ima 11 više od svog prvog pratioca.

Pred utakmicu protiv Mačve pomoćni trener Nenad MIlijaš najavio je da su obaveze kluba da ide na pobedu.

- Posle derbija i nerešenog rezultata kod kuće, gostujemo Mačvi, gde do sada nismo lako dolazili do pobede. Sigurni smo da neće biti laka ni ova utakmica. Mačva jeste trenutno na poslednjoj poziciji, ali sigurno da i oni imaju neke svoje ciljeve koje će pokušati da ostvare jer se bore za opstanak. Imperativ je pobeda i daćemo maksimum za trijumf. Ne znamo u kakvom je stanju teren, čuli smo da nije savršen, to će nam predstavljati problem, ali opet znamo šta je Crvena zvezda i mi idemo na pobedu kakvi god bili uslovi. Što se tiče zdravstvenog biltena, Vulić ima problem sa skočnim zblogom, Boaći se povredio još na derbiju, imamo još nekih malih problema, videćemo danas na treningu ko će biti u postavi, a svi će videti sutra kako ćemo izgledati na terenu – istakao je Milijaš.

U prvom susretu ove sezone, Zvezda je u desetom kolu slavila kod kuće rezultatom 3:1 (3:0).