Lajpcig - PSŽ
AP/David Ramos

AP/EPA

Lajpcig - PSŽ, Foto: AP/EPA

KRAJ MEČA! Pari Sen Žermen je prvi finalista Lige šampiona! Francuski tim je rutinski slavio protiv Lajpciga, rezultat je bio 3:0, a strelci su bili Markinjos, Di Marija i Bernat. Apsolutna dominacija PSŽ-a tokom celog meča i sada ekipa Tomasa Tuhela može na miru da čeka boljeg iz duela Bajerna i Liona.

85' Nema nikakve želje više u timu Lajpciga, svesni su da su završili svoju avanturu u Ligi šampiona ove večeri.

78' Nekoliko uzastopnih udaraca igrača PSŽ-a koji su išli u okvir gola, ali golman Lajpciga čuva svoj tim od veće katastrofe.

70' Lep centaršut Di Marije, skočio je Mbape i probao glavom, ali pored stative je prošla lopta.

66' Pokušava i Lajpcig. Nekoliko šuteva van kaznenog koji idu preko gola, ipak ne čini se da je blizu pogotka nemački tim, kamoli preokreta.

56' GOOOOOL! Traže prekršaj fudbaleri Lajpciga, ali sudija odmahuje rukom. Bernat je postigao pogodak glavom.

53' Nešto odlučniji Lajpcig, ali ne uspeva do kaznenog da stigne. Sada je Forsberg probao sa oko 25 metara, međutim preko gola.

Počelo je drugo poluvreme.

EPA/David Ramos

Lajpcig - PSŽ, Foto: EPA/David Ramos

Kraj prvog poluvremena! PSŽ ima sigurnu igru i vodi 2:0 pogocima Markinjosa i Di Marije, Lajpcig mora da odigra daleko bolje ako želi šansu u drugom poluvremenu.

44' GOOOOOOOOL! Kakva asistencija Nejmar i lagana egzekucija Di Marije, PSŽ vodi 2:0!

35' Stativa! Nejmar je pokušao da prevari golmana udarcem sa 30 metara iskosa iz slobodnog udarca.  Pogodio je stativu.

25' Sreća na strani Serhija Rika, tik pored stative je prošao udarac napadača Lajpciga.

Lajpcig - PSŽ, Foto: AP/David Ramos

23' Imao je šansu Lajpcig, ali udarac Poulsena iz slobodnog udarca je bio upućen u živi zid.

17' Ogromna šansa za PSŽ da duplira prednost, Mbape je bio sam sa golmanom, ali nije uspeo da ga prebaci i samo korner.

13' GOOOOOOOOOL! Opet Markinjos! Postigao je gol protiv Atalante, sada i protiv Lajpciga. PSŽ za korak bliži finalu.

6' Nejmar pogađa stativu! Ogromna šansa na početku meča, Brazilac je bio sam pred golmanom, ali okvir gola se isprečio.

3' Lajpcig je nešto ofanzivnije krenuo u prvim minutima, lopta je nekoliko puta ušla u kazneni prostor PSŽ-a, ali bez veće šanse.