Timo Verner (Čelzi)
EPA-EFE/Neil Hall

Timo Verner (Čelzi), Foto: EPA-EFE/Neil Hall

Tomas Tuhel je prvi trener koji će sa dva različita kluba igrati finale Lige šampiona dve uzastopne sezone. Prošle sa PSŽ-om, ove sa Čelsijem.

Čelsi je u revanšu polufinala pobedio najtrofejniji klub Evrope Real 2:0 i igraće 29. maja u Istanbulu finale Lige šampiona, treći put u istoriji, sa Mančester Sitijem.

90. minut: Frustrirani Valverde lomi Pulišića, dobija žuti karton.

85. minut: Čelsi je razvalio Real! Kante je oteo loptu, Pulišić je ušao u kazneni, izvukao Kurtou, čekao, a onda poslao loptu po zemlji u peterac, utrčao je Maunt i zakucao loptu u mrežu - 2:0.

76. minut: Rodrigo menja Kazemira.

72. minut: Kros je polomio Pulišića, žuti karton

67. minut: Pulišić je zamenio Vernera.

65. minut: Nova kontra Čelzija, sam je Kante pred Kurtoom, ali u poslednji čas zicer je izblokiran, bacio se Valverde. Fortuna je uz Real.

61. minut: Naćo faulira Haverca, baca se i rukama ga hvata za nogu, kreće koškanje, Naćo dobija žuti karton.

58. minut: Haverc i Verner su sami pred Kurtoom, ali Belgijanac brani zicer.

53. minut: Zicer za Čelsi. Verner petom za Maunta, koji uleće u kazneni, sam je pred Kurtoom, Maunt zateže loptu umesto da je samo bocne i prebaci golmana, lopta odlazi pola metra iznad prečke.

47. minut: Centrira Azpilikueta sa desne strane, u skoku na osam metara najviši Haverc, trznuo je glavom i pogodio prečku.

2. POLUVREME:

39. minut: Kristensen je nagazio rivala uz aut liniju, jauk je pojačao utisak, sudija je izvadio žuti karton.

37. minut: U kaznenom Čelsija kapiten Reala je rvačkim zahvatom bacio Azpilikuetu, sudija Orsato mu je mirno prišao i "častio" ga žutim kartonom.

35. minut: Novi duel Banzema - Mendi. Napadač Reala je sa nekoliko metara pokušao glavom pod prečku, sjajno je Mendi odbranio.

27. minut: Sjajna akcija Plavaca, Kante je odradio pola posla, Haverc je izašao sam pred Kurtou, lobovao ga, pogodio prečku, ali je pritrčao Verner i pogodio glavom sa manje od metra - 1:0.

26. minut: Šut Benzeme iz okreta sa ivice kaznenog, iz male mreže je izvadio golman Mendi loptu.

18. minut: Čilvel sjajan pas za Vernera, lak posao za Nemca, gol, ali je bio u malom ofsajdu. Sreća za Real.

17. minut: Šut Modrića sa 18 metara, jak, ali po sredini gola.

14. minut: Žoržinjo je na pola terena sprečio kontru Reala fauliravši Azara, dobio je žuti karton.

12. minut: Šut Ridigera sa 30 metara jedva brani Kurtoa, a onda je u nastavku akcije probio po levoj strani Maunt i šutirao, a Kurtoa je loptu skrenuo u korner.

11. minut: Šut Krosa sa 19 metara lako je ukrotio Mendi.

6. minut: Haverc je nagazio Naća, koji je jauknuo. Sudija je samo smirio situaciju.

1. POLUVREME:

Real Madrid je najuspešniji tim u Ligi šampiona. Kraljevski klub iz 16 finala ima 13 pehara.

S druge strane Čelsi iz dve završne bitke ima jedan trofej, 2012. se peharu radovao i Branislav Ivanović.

Trener Reala Zinedin Zidan četvrti put je stigao sa ekipom do polufinala. Prethodna tri puta je prošao do završne bitke, potom i do tri pehara, pa sad želi da zadrži stopostotan učinak.

U Madridu je bilo 1:1 već posle poluvremena, pa večeras Čelsiju odgovara i remi bez golova za prolaz u finale.

Zato je trener Plavaca Tomas Tuhel odlučio da igra sa sedam igrača defanzivnih karakteristika.

Čelsi – Real Madrid 1:0 (1:0)

ČELSI: Mendi, Ridiger, Silva, Kristensen, Čilvel, Azpilikueta, Žoržinjo, Kante, Maunt, Haverc, Verner.

REAL MADRID: Kurtoa, Mendi, Ramos, Militao, Naćo, Modrić, Kazemiro, Kros, Azar, Vinisijus, Benzema.