Atletiko
EPA/JuanJo Martinez
Atletiko

Atletiko, Foto: EPA/JuanJo Martinez

Novi odličan meč u eliti odigrala je Lokomotiva protiv favorizovanog rivala i osvojila drugi bod. Najveće zasluge za to sigurno idu golmanu Giljermeu, koji je "skinuo" nekoliko odličnih udaraca Žoaa Feliksa.

Na kraju su Moskovljani izdržali i oduševili svojih 8.000 bučnih navijača.

Ukrajinci su sa sedmoricom Brazilaca pretpeli najteži poraz u klupskoj istoriji i to od Borusije iz Menhengladbaha – 0:6.

Lokomotiva - Atletiko 1:1

Šahtjor - Borusija M.  0:6

Kraj je i u Moskvi, Lokomotiva našeg Marka Nikolića remizirala sa Atletikom iz Madrida.

90. minut Kraj meča u Kijevu. Šahtjor se pošteno izbrukao.

86. minut Srpski internacionalac Slobodan Rajković igra sjajan meč i odlično komanduje kompletnom defanzivom Moskovljana.

80. minut Plea je stigao do trećeg pogotka na meču Šahtjor - Borusija.

73. minut Velika šansa za Lokomotivu. Ze Luis je pobegao po levoj strani, uspeo je da bude brži od Stefana Savića, ali njegov centaršut na peterac nije stigao do saigrača.

66. minut Suarez je zatresao mrežu, ali gol se neće računati. Bio je Urugvajac u ofsajdu.

65. minut Šahtjor je deklasiran, a Borusija iz Menhengladbaha nema nameru da stane. 0:5 u Kijevu.

57. minut Šta je odbranio ruski reprezentativac rođen u Brazilu. Odlično je pokušao Feliks, a Giljerme paradom sprečio skoro siguran gol.

56.minut Žuti karton za Rajkovića. Zbog starta nad Luisom Suarezom na oko 25 metara od gola, srpski štoper je javno opomenut.Trostruka izmena u Šahtjoru.

Luis Kastro je na poluvremenu napravio radikalan rez. Izašli su Antonio, Marlos i Tajson, a na terenu su Alan Patrik, Moraeš i Kovalenko.

Počinje drugo poluvreme.

45. minut Kraj prvog poluvremena.

44. minut Kakav meč Borusije iz Menhengladbaha! Četvrti gol je postigao Rami Bensebaimi.

41. minut Umalo Suarez da se upiše u strelce. Loše je uhvatio volej iz dobre pozicije. Isti igrač je zaradio žuti karton jer se primakao sudiji da vidi da li je penal za Lokomotivu.

Luis Suarez

EPA/MaximShemenezov

Luis Suarez, Foto: EPA/MaximShemenezov

31. minut Prečka za Atletiko! Oprobao se Anhel Korea, golman Giljerme je bio savladan, ali je imao sreće.

26. minut Gooool!!!! Borusija je nezaustavljiva!

Lokomotiva je izjednačila protiv Atletiko Madrida, a strelac je Anton Mirančuk sa bele tačke.

Borusija M

AP/EfremLukatsky

Borusija M, Foto: AP/EfremLukatsky

18. minut Gooool!!! Atletiko vodi protiv tima Marka Nikolića. Hoze Himenez je zatresao mrežu domaćeg tima nakon fantastičnog skoka i udarca glavom u bliži ugao.

Hose Himenez

Hose Himenez, Foto: EPA/MaximShemenezov

15. minut Goooool!!!! Borusija za petnaestak minuta već postigla dva gola. Kristof Kramer je postigao pogodak za tim iz Menhengladbaha pa je sada 2:0 za goste.

8. minut. Gooool!!! Borusija vodi protiv Šahtjora. Strelac je Plea, na asistenciju Stefana Lajnera.

4. minut Za ovih početnih par minuta Lokomotiva pokušava da iznenadi Atletiko, koji se uspešno brani od pritiska domaćih.

sastavi, Foto: Sofascore/printscreen

Lokomotiva je prvo kolo odigrala remi u Salcburgu (2:2) a u drugom doživela poraz od Bajerna (2:1), koji je deklasirao Atletiko u prvom kolu u Minhenu (4:0).

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

U startnoj postavi za domaćina je nekadašnji srpski reprezentativac Slobodan Rajković.

U drugom meču na Olimpijskom stadionu u Kijevu u B grupi Šahtjor i Borusija zauzimaju mesta za nokaut fazu ispred Reala i Intera.