Kilijan Mbape (PSŽ)
EPA-EFE/YOAN VALAT

Kilijan Mbape (PSŽ), Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Mogao je PSŽ do pobede u 90. minutu kada je Mbape nanizao nekoliko rivala, ali je po ulasku u kazneni šutirao iznad prečke.

Barselona je u prvom poluvremenu dominirala, ali je čini se sasekao promašeni penal u nadoknadi prvog poluvremena, pa u nastavku su Katalonci maltene bez prave šanse.

U 74. minutu Mane je na centaršut samo postavio nogu u petercu, Liverpul - Lajpcig 2:0.

Bila je to brzopotezna akcija koju je sa pola terena povukao Salah, on je i završio u 71. minutu u kaznenom, posle driblinga je šutirao sa 14 metara i pogodio, Liverpul - Lajpcig 1:0.

2. POLUVREME:

U nadoknadi VAR je rekao penal za Barsu, šansa za preokret, a onda je Mesi sa 11 metara pogodio Navasa, lopta se odbila u prečku, ali u gol nije ušla.

Mesi je bombom sa 25 metara u 37. minutu izjednačio, PSŽ - Barselona 1:1.

Kazna je stigla u 31. minutu kada je Mbape pogodio sa kreča, PSŽ - Barselona 1:0.

Na "Parku prinčeva" u Parizu Katalonci su se ispromašivali, Navas je sjajno branio, i prečka je bila na strani domaćina.

Salah i Mane su se napromašivali zicera u Budimpešti, ali Liverpul i dalje čuva dva gola prednosti.