Kilijan Mbape
EPA/Srđan Suki

Kilijan Mbape i Edinson Kavani slave postizanje prvog gola, Foto: EPA/Srđan Suki

Kraj. Crvena zvezda - PSŽ 1:4. Hvala vam što ste pratili prenos na našem portalu.

90+2' GOOOOL! Mbape stavlja tačku na ovo veče na "Marakani". Asistencija Nejmara.

88' Julijan Draksler zamenio je umornog Di Mariju. "Sveci" su umrtvili igru, a i Zvezda kao da se pomirila s porazom.

82' Pokušaj Mbapea s distance. Stojkoviću žuti karton. Rabio menja Veratija. Sporadična pesma s tribina, mnogi su razočarani kako je PSŽ postigao treći gol posle prekida.

74' GOOOOL! Markinjos verovatno rešava pitanje pobednika. Nije kraj, ali PSŽ je preiskusna ekipa, a značaj utakmice preveliki da bi Nejmar i drugovi tek tako ispustili prednost. Utihnula je atmosfera na stadionu, po prvi put - tišina.

71' Boaći i Ebisilio zamenili su Simića i Pavkova. Čini se pravi potez Vladana Milojevića.

63' Sjajno je sebi stvorio priliku Mbape. Na kraju razantan šut, ali pravo u Borjana.

56' GOOOOL! Gobeljić je zveknuo golčinu kako niko nije Điđiju Bufonu! Italijan je ostao u šoku. Tijago Silva je glavom zapravo asistirao Marku pre gola.

55' Ben se još jednom našao u sjajnoj šansi. Potom Simić sa leve strane prilazi Bufonu i umesto da šutira, on asistira Benu. Kakva greška. Ovo je bila najveća šansa za gol. Simić će se kajati dugo posle ove utakmice zbog propuštene šanse.

Crvena zvezda i PSŽ

Tanjug/ Dimitrije Goll, Zoran Že

Crvena zvezda - PSŽ, Foto: Tanjug/ Dimitrije Goll, Zoran Že

52' Ben je imao dobru priliku, prvi šut ka nezaposlenom Bufonu. Hrabra Zvezda u nastavku.

50' Nema promena u sastavima. Ozbiljan sudar Simića i Kimpembea, obojica leže na travi. Ipak, posle minut-dva ustali su. Zvezda više napada u nastavku.

Crvena zvezda

Kilijan Mbape je ponovo nezadrziv, Foto: EPA/Srđan Suki

Pauza na stadionu ne prija, ne samo zbog rezultata već i hladnoće. Ipak, tu su vunene čarape da zagreju kolena navijačica.

kolena

Alo/V.Žarić

Na Marakani nekim navijačicama nije hladno, Foto: Alo/V.Žarić

Poluvreme na "Marakani".

40' GOOOOL! Nejmar je pokazao zašto je jedan od najboljih igrača sveta. Dobio je pas od Mbapea, lako prošao Stojkovića i Čaušića, potom je "slomio" Degeneka i Borjana koji je već pao na zemlju, i nije mu bio problem da plasira loptu u prazan deo gola.

38' Zvezda ponovo sabijena u ćošak, gosti kao da žele da obave sav posao u prvom poluvremenu.

32' Nejmar šutira, Borjan brani. U sledećoj akciji, ista stvar samo Di Marija u ulozi šutera. Sjajni golman Zvezde.

Pavkov nije uspeo da u prvom poluvremenu iznenadi rivale kao Liverpul, Foto: Tanjug/ Dimitrije Goll, Zoran Že

27' Umalo incident. Jovančić i Čaušić su krenuli na Nejmara, Brazilac se pobunio kod Kaluma, Škot smiruje strasti. Čaušić nije imao pardona prema najpoznatijem glumcu među fudbalerima. U narednoj akciji žuti kartoni za Kerera i Pavkova.

Rasprava posle koje je bilo i kartona, Foto: EPA/Srđan Suki

23' Kerer do Di Marije, Argentinac pada u šesnaestercu Zvezde. Nema penala. Nejmar za sada potpuno neprimetan. U narednom napadu Verati puca pravo u Borjana.

18' Kolum je prekinuo igru kada su Marin i Pavkov bili u naletu. Šteta. Škotski sudija kao da se prepao atmosfere u Beogradu, nije previše siguran u donošenju odluka.

Nejmar je za sada neprimetan, Foto: Tanjug/ Dimitrije Goll, Zoran Že

10' GOOOOL! PSŽ vodi 1:0, strelac Kavani. Igrači Zvezde izgubili su loptu na levoj polovini terena, Mbapea niko živ nije mogao da zadrži, pošto se stuštio ka Borjanu, a onda je asistirao Kavaniju za gol.

8' Strašan pritisak Parižana, konstantno se igra na polovini terena koja pripada Zvezdi. Za sada bez šuteva na gol.

4' Mbape je probao da odglumi faul i iznudi penal, smeh sa tribina, sudija Kalum odmahuje rukom. Tomas Tuhel, trener PSŽ-a, tražio je takođe jedanaesterac.

2' Korner za PSŽ, pritisak od samog starta meča. Loše ga je izveo Di Marija.

Utakmica je počela.

20:56 Transparent koji najavljuje lepo veče! "Tražite nešto?", stoji na "severu" poruka za PSŽ.

Alo.rs

Navijači su rekli svoje, Foto: Alo.rs

20:51 Evo i poruke za Francuze!

20:25 A ovako izgleda na samom stadionu i na terenu. Sve je spremno za mušemu.

20:15 Ludnica pred stadionom, ogromna gužva. Traži se karta više za spektakl.

Alo/V.Žarić

Crvena zvezda - PSZ, Foto: Alo/V.Žarić

19:45 Sastav Crvene zvezde: Borjan, Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić, Čaušić, Jovančić, Ben, Marin, Simić, Pavkov.

PSŽ: Bufon, Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Berna, Di Marija, Verati, Markinjos, Nejmar, Mbape, Kavani.

Alo/V.Žarić

Haos pred stadionom Zvezde, Foto: Alo/V.Žarić

18:45 Nenad Krstičić zbog kartona ne igra, ali je zato u krugu porodice obeležio novi istorijski dan u Ligi šampiona - sa Deda Mrazom!

18:15 Neverovatno, ali "Marakanom" se ori himna Lige šampiona. Proba.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Crvena zvezda - PSŽ na portalu Alo!

Sve je odavno jasno - Grupa C Lige šampiona od prvog do poslednjeg trenutka bila je paklena i opravdala je taj epitet. Sve četiri ekipe boriće se do poslednjeg minuta za preživljavanje i prezimljavanje. Samo dve će i na proleće igrati u Ligi šampiona.

Zvezda nažalost neće sanjati taj novogodišnji san, ali zato večeras može do sjajnog trećeg mesta i to u ovom slučaju:

Crveno belima je potrebna pobeda nad Pari Sen Žermenom, kao i trijumf Napolija nad Liverpulom za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Najluđi scenario može se dogoditi ako PSŽ pobedi Zvezdu bilo kojim rezultatom, a Liverpul ekipu Napolija sa 4:3. Ali, matematiku ćemo ostaviti po strani.