Mančester siti - Lion
EPA/Franck Fife

AP/EPA

Mančester siti - Lion, Foto: AP/EPA

KRAJ MEČA! Fudbaleri Liona savladali su Mančester siti rezultatom 3:1 u četvrtfinalu Lige šampiona. Golove za Lion su postigli Korne i dva puta Dembele, dok je De Brujne jedini pogodio za Siti. Senzacionalan rezultat i istorijski plasman Liona u polufinale gde ih čeka Bajern Minhen. Završnica najjačeg klupskog takmičenja bez Italijana, Španaca i Engleza!

93' Šutirao je De Brujne iz slobodnog udarca, ali Lopes je skrenuo loptu u korner.

87' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1 za Lion, pogodio je Dembele još jednom. Sačekao je odbitak i savladao Edersona.

86' Prazan gol je sa nekoliko metara promašio Sterling! Ovo je možda i trenutak večeri!

79' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 za Lion, pametno je puštena lopta Musi Dembeleu, koji je uspeo da savlada Edersona. Pogodak je priznat, Siti ima još malo vremena.

77' Žezus je dobio loptu od Sterlinga, ali je njegov udarac otišao preko gola.

73' Odlično je probao Žezus, ali njegov udarac je išao u bliži ugao i uspeo je Lopes da odbrani.

69' GOL! Kevin De Brujne je izjednačio, Sterling se lepo snašao po levoj strani, asistirao belgijskom reprezentativcu kom nije bilo teško na kraju. 1:1!

66' Još bolja pozicija za De Brujnea, sa same ivice kaznenog, ali barem dva metra iznad gola je otišla ta lopta.

60' De Brujne je pokušao iz slobodnog udarca, lopta je išla u okvir gola, ali odbranio je Lopes.

52' Siti napada, Lion se brani, sve po očekivanom scenariju, ali ne uspevaju Englezi da dođu u izglednu situaciju.

Počelo je drugo poluvreme.

AP/Franck Fife

Mančester siti - Lion, Foto: AP/Franck Fife

Kraj poluvremena! Sjajni Lion vodi 1:0 protiv Mančester sitija, gol je postigao Korne u 24. minutu. Uspeo je francuski predstavnik da odoli atacima tima Pepa Gvardiole i tek pred kraj prve deonice Siti je imao ozbiljne prilike. Ostaje da vidimo može li Lion da izdrži još 45 minuta i uđe u polufinale.

46' Fenomenalno dodavanje De Brujnea, ali Sterling sprečen da pogodi iz neposredne blizine. Verovatno najbolja šansa za Siti.

42' Velika šansa za Siti, lepo je Sterling prošao po strani i proigrao Rodrija, ali je on šutirao pravo u golmana.

40' Nervoza hvata igrače Sitija. Imali su nekoliko solidnih pokušaja, ali čini se da zasad defanzivci francuskog kluba mogu da se nose sa superzvezdama iz Engleske.

31' Gindogan je bio u sjajnoj šansi, ali lepo je intervenisao golman Liona i odbio loptu.

24' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lion vodi! Apsolutno neočekivano, francuski predstavnik je poveo 1:0, dugo je sudija čekao signal iz VAR sobe i presudio - gol je! Korne je strelac!

18' Lion sve opasniji, nekoliko izuzetnih napada, ali bez prave završnice. Siti i dalje nema udarac.

10' Lion preti. Marsal je šutirao sa 20 metara, ali pravo u Edersona.

3' Rodri je proigrao Sterlinga, koji stiže do peterca i pokušava da vrati loptu do Žezusa, ali je to jedan od štopera Liona dobro presekao i sprečio lagan pogodak.