Malatija - Partizan
FK Partizan, Miroslav Todorović

Malatija - Partizan, Foto: FK Partizan, Miroslav Todorović

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Malatija - Partizan na portalu Alo!

Kraj utakmice! Malatija je slavila sa 1:0, ali zbog pobede u prvom meču (3:1) Partizan ide dalje. Bravo, crno-beli!

94' Odmah je uzvratila Malatija. Srećom lopta nije stigla do Mine, imao je praznu mrežu.

94' Ogromna šansa za Sadika! Lepo mu je Asano namestio, ali loše je šutirao.

90' Sudija je nadoknadio meč za čak 7 minuta.

86' Opet šansa za Malatiju. Srećom, nakon Omanovog udarca glavom sa deset metara lopta je otišla preko prečke.

85' Ostojić je van terena. On se tek oporavio za ovu utakmicu, ali veliko je pitanje da li će moći da završi meč.

77' Velika, velika šansa za Malatiju! Stojković je vrhunski intervenisao nakon pokušaja Mine, nije dobro reagovala odbrana pre toga. Spasao je sada golman crno-belih svoju ekipu.

77' Žuti karton za Bojana Ostojića zbog preoštrog starta na 40 metara od gola.

76' Jalovi napadi Malatije. Odbrana Partizana deluje čvrsto u ovim trenucima, a Turci sa sve manje ideje.

71' Lutovac ulazi u igru. Zoran Tošić napušta teren.

tribine na meču Malatija - Partizan

FK Partizan

tribine na meču Malatija - Partizan, Foto: FK Partizan

67' U ovim trenucima bezidejnost na obe strane. Asano je u jednom trenutku lepo umakao defanzivcima Malatije po strane, ali sprečen je faulom.

59' Vrhunska šansa za Malatiju. Ostojić je vrhunski reagovao nakon udarca sa petnaestak metara i skrenuo loptu koja je išla u okvir gola.

54' Sadik dobija žuti karton. Zaleteo se u Minu, usledio je sudar glavama i oba igrača su ostala da leže. Ipak, nastaviće igru.

50' Odmeravanje snaga u drugom poluvremenu. Pokazuju se ambicije za napad, ali nema šansi.

Počinje drugo poluvreme. Nema izmena ni sa jedne ni sa druge strane.

FK Partizan

Malatija - Partizan, Foto: FK Partizan

Kraj prvog poluvremena. Malatija vodi 1:0 pogotkom Jahovića iz 7. minuta.

45+4' Ogromna šansa za Partizan! Zoran Tošić je centrirao iz slobodnog udarca, ali fantastično je reagovao golman Malatije nakon skoka i udarca glavom Sadika.

45+1' Žuti karton dobija Akbaš zbog faula nad Sadikom. Nakon njega je i Šaleli zaradio opomenu, on je srušio Asana.

Savo Milošević

Alo/Marko Metlaš

Savo Milošević, Foto: Alo/Marko Metlaš

43' Najzad malo mirniji period. Čini se da domaći fudbaleri gube snagu i ne mogu da izdrže onaj ritam koji su imali u prvih pola sata meča.

36' Partizan malo više kombinuje pred golom protivnika u ovim minutima. Vezni red uspeva da dostavi više dobrih lopti, ali i dalje nije blizu završnice.

30' Mnogo problema Gohan Tore pravi defanzivcima Partizana. Sada je opet sjajno našao Bifumu, srećom ovaj je šutirao slabo i pored gola.

27' Opet je lepo reagovao Zdjelar na ivici kaznenog prostora i sprečio završnicu opasne kontre.

22' Fudbaleri Malatije su tražili penal zbog igranja rukom, ali sudija je odmahnuo. Usporen snimak pokazuje da je Pavlović pogođen u leđa.

20' Opasan napad Malatije. Zdjelar je u poslednjem sekundu izbio loptu iz peterca. Prelako Turci stižu do šansi.

15' Lep pokušaj Asana! Prošao je sa leve strane, šutirao iskosa, ali njegov udarac je samo zakačio spoljni deo mreže. Opasan je Japanac u ovim trenucima, odbrani Malatije nije svejedeno kada on uzme loptu.

13' Nepovezana igra u ovim trenucima na obe strane. Publika nosi domaći tim i konstantno zviždi crno-belima.

7' GOL ZA MALATIJU! Jako loša intervencija Vlade Stojkovića. Izleteo je na loptu, zaplivao u prazno, a Jahović ga je glavom savladao. Udarac sa 20-ak metara nisu mogli da stignu defanzivci i izbiju loptu sa linije. 1:0!

5' Suma je stigao do kaznenog prostora, ali završni pas za Asana presekao je defanzivac Malatije.

4' Čvrsta igra u prvim minutima. I jedna i druga ekipa igraju agresivno na sredini terena, bez pravih šansi.

19:00 Meč je počeo.

18:45 Delić atmosfere pred početak meča Malatije i Partizana.

18:30 Stadion je skoro ispunjen, ima još pola sata do početka.

Dobro došli na tekstualni prenos meča Malatija - Partizan na portalu Alo!

Stadion: Malatija Arena

Kapacitet: 25.000

Sudija: Kriv Kavano (Engleska)

Malatija (4-2-3-1): Farnol – Šebake, Mina, Akbaš, Kaš – Šalali, Jildirim – Tore, Giljerme, Bifuma – Jahović

Trener: Sergen Jalčin

Parizan (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić, Suma, Asano - Sadik

Trener: Savo Milošević

Fudbaleri Partizana od 19 časova igraju danas revanš meč protiv turske Malatije u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Trener crno-belih Savo Milošević na put u Anadoliju, gde Partizan ide sa pobedom 3:1 iz prvog meča, poveo je 21 igrača među kojima nije Ðorđe Ivanović, ali jeste oporavljeni šstoper Bojan Ostojić nakon što je zbog povrede propustio gostovanje Napretku (1:1) prethodnog vikenda.

Savo Milošević konferencija

FK Partizan

Savo Milošević konferencija, Foto: FK Partizan

"Već smo dosta pricali o ovoj utakmici, nema puno tajni. Kao što mi sve znamo o njima, tako oni znaju sve o nama. Necemo biti u prilici da u velikoj meri iznenadimo ni mi njih, niti oni nas. U ovom momentu je najbitnije da moji igraci budu spremni, fizicki pre svega, ali i da izdržimo psihološki pritisak koji ce biti veci nego na utakmicu na našem terenu. Mislim da je to kljucna stvar", rekao je Milošević srpskim novinarima u Anadoliji.