Njegoš Petrović
FK Crvena zvezda
Njegoš Petrović, Foto: FK Crvena zvezda

Poslednja pobeda bivšeg trenera crveno-belih, Vladana Milojevića, je bila upravo protiv Čukaričkog na stadionu "Rajko Mitić", a prva zvanična pobeda Dejana Stankovića na klupi šampiona Srbije se dogodila na Banovom brdu!

Uspešan debi Stankovića u okviru 21. kola Superlige Srbije! Najinteresantnije detalje utakmice ljubitelji fudbala su mogli da vide u prvom poluvremenu! Već u petom minutu gosti su poveli golom Veljka Nikolića, taj gol možete da vidite u toku utakmice!

Samo devet minuta kasnije Njegoš Petrović je maestralnim golom duplirao vođstvo i stavio tačku na ovaj meč! Ben je promašio penal na kraju prvog dela igre!

Drugo poluvreme je prošlo bez ikakve šanse za obe ekipe, te je rezultat iz prvog poluvremena bio konačan!

Crvena zvezda za sedam dana igra još jedan derbi, ovog puta u Novom Sadu protiv Vojvodine!

Čukarički očekuje meč sa Radničkim iz Niša!

KRAJ UTAKMICE

93. minut - Ofsajd Veljka Simića koji je izašao sam pred Petrovićem!

Igra se još tri minuta!

88. minut - Umesto Ričmonda Boaćija na terenu je Milan Pavkov.

86. minut - Brža igra, uglavnom iz kontri, al bez ikakve opasnosti!

84. minut - Iako Čukarički ima posed lopte u drugom poluvremenu, Zvezda kontroliše temp!

79. minut - Izašao Birmančević, ušao je Zorić

78. minut - Izlazi Petrović ulazi Garsija!

76. minut - Gol Boaćija poništen opravdano zbog ofsajd pozicije!

74. minut - Ndijae propušta kolosalnu šansu! Posustao je na samom kraju, nije uputio udarac nakon odlične finte!

70. minut -  Izašao je Ben, ušao je Simić!

63. minut - Faul za Degeneka nad Birmančeviću! Posle centaršuta, igrači Čukaričkog su se našli u ofsajdu!

62. minut - Požrtvovanost Degeneka koji krade loptu na polovini Čukaričkog, srećom po domaćina Petrović (golman) je bio pribran i ispratio je situaciju!

59. minut - Sjajno proigravanje Jovančića ka Boaćiju! Udarac napadača Zvezde je izblokiran, korner za goste! Raščistio je opasnost Tedić!

55. minut - Veličković obara Bena na sredini terena, žuti karton!

53. minut - Pogrešna odluka Grujića, evidentan faul nad Boaćijem, ali glavni sudija se nije oglasio!

Izmena domaćina, izašao Milosavljević - ušao Ndaje!

POČELO DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta -PENAL ZA ZVEZDU - Kontra gostiju posle kornera Čukaričkog, Boaći šutirao, a Šapić sprečio udarac rukom, penal za crveno-bele! Očajan udarac Bena, Petrović ga pročitao kao knjigu!

44. minut - Slobodan udarac za domaćina, žuti za Petrovića! Nikakva opasnost po gol Borjana!

41. minut - Navijači Crvene zvezde ubacuju rolne papira na teren, iako ih je Milan Borjan zamolio da to ne rade više. Prekid je trajao oko 3 minuta. Čukarički ništa nije uradio posle kornera

35. minut - Slobodan udarac Bena poprilično nepricizan!

32. minut - Pokušaj šuta Nikolića izblokiran

25. minut - Sjajno se Veljko Birmančević ubacio iza leđa Marka Gobeljića, izašao je pred Borjana, iskosa sa leve strane, ali nije mogao da uputi bolji šut, golman Crvene zvezde sigurno je intervenisao.

18. minut - Sumnjiva scena u šesnaestercu Zvezde. U duelu su bili Gobeljić i Birmančević. Nadapač domaćih je pao u petercu, povlačeći Gobeljića. Grujić ništa nije svirao.

14. minut - GOOOOOOOOL! KAKAV POGODAK NJEGOŠA PETROVIĆA! Crvena zvezda melje na staru utakmice!

10. minut - Prečka! Gobeljićev volej bi bio prelep pogodak, ali je malo falilo.

5. minut - GOOOOOOOL! 0:1! Veljko Nikolić! Prva akcija gostiju i pogodak - ne može bolje! Boaći je centrirao sa desne strane, loptu izbacuje Ćirković do Veljka Nikolića. Mladi fudbaler koristi pruženu šansu, njegov šut se odbija od pete Ćirkovića i ulazi u mrežu.

View this post on Instagram

Николииић!!! 0:1! ?⚪ #fkcz

A post shared by Nasa CZV (@nasaczv) on Feb 15, 2020 at 5:43am PST

POČELA JE UTAKMICA

Čukarički: Petrović – Ćirković, Šapić, Puškarić, Veličković – Kovač, Docić – Vidosavljević, Kajević, Birmančević – Tedić. Trener: Aleksandar Veselinović.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Jovančić, Petrović - Ben, Nikolić, Gavrić - Boaći. Trener: Dejan Stanković.

Pre starta utakmice Dejan Stanković je dobio ovacije navijača crveno-belih.

Evropska renesansa pod Vladanom Milojevićem je prošlost. Došla je legenda kluba i srpskog fudbala na klupu aktuelnog šampiona i prvoplasiranog tima na tabeli.

Dejan Stanković počinje sa trenerskim poslom u klubu za koji živi sa 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog večitog rivala Partizan, što mu omogućava dovoljno prostora za eksperimentisanje i pronalaženje novih mladih nosilaca ekipe u budućnosti, potpomognutih iskusnim strancima saiskustvom Lige šampiona.

Prema informacijama koje smo dobijali svakodnevno, na pripremama je bio naglasak na fizičkoj spremi, intenzitetu, brzini i visokom presingu. Ideje čuvenih trenera koje je godinama ostvarivao na terenu, Deki hoće da primeni na sovj sastav koji izgleda ovako:

(4-2-3-1) : Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Petrović, Jovančić - Ben, Nikolić, Gavrić - Boaći.

Mladi i perspektivni Željko Gavrić i Veljko Nikolić su za odlično zalaganje na pripremama dobili nagradu u vidu startne postave.

Njegoš Petrović će dobiti više prostora, dok će mladim snagama u napadu pomoći iskusniji stranci Ben i Boaći.

Krilo sa Komorosa se već izdvojilo kao jedan od glavnih u napadačkom delu crveno-bele mašinerije, dok Deki ne krije da ima velika očekivanja i od napadača iz Gane koji se konačno oporavio od povreda i nagovestio da bi mogao da bude onaj stari.

Domaćin Čukarički će nastupiti u identičnoj fomraciji:

Petrović – Ćirković, Šapić, Puškarić, Veličković – Kovač, Docić – Vidosavljević, Kajević, Birmančević - Tedić.

Glavni sudija na današnjem susretu 21. kola biće Danilo Grujić, prethodni duel je dobila Zvezda sa 3:1 na "Marakani".