Radnik - Spartak
FK Radnik Surdulica

Radnik - Spartak, Foto: FK Radnik Surdulica

Završen je subotnji program kada je reč o drugom kolu fudbalske Superlige Srbije. TSC iz Bačke Topole deklasirao je Mladost iz Lučana sa 5:1. TSC poveo sa 1:0 golom Nenada Lukića sa penala. U 16. minutu na 2:0 je povisio Goran Antonić, a još jedan jedanaesterac je u gol pretvorio Vladimir Silađi za 3:0. U drugom poluvremenu mrežu Mladosti pogodili su Janko Tumbasević u 49. i David Sinković u 73. minutu, dok je jedini gol za gostujući tim postigao Eliomar.

Izuzetno ubedljiv bio je i Radnik iz Surdulice koji je slavio protiv Spartaka sa 4:0. Surduličani su u prvom poluvremenu postigli dva pogotka, prvo je mrežu gostiju zatresao Zoran Danoski iz penala u 35. minutu, da bi pet minuta kasnije pogodio i Boban georgijev za 2:0. Isti igrač je u petom minutu drugog poluvremena povisio na 3:0, a do kraja se u strelce u 72. minutu upisao i Igor Zlatanović.

Inđija je gostovala u Šapcu i stigla do boda. Nemanja Vidić je u 19. minutu doneo prednost gostima, da bi Mačva uspela da načini preokret golovima Adamovića i Ašćerića. Ipak, Inđija je dva minuta pre isteka regularnih 90 minuta uspela da izjednači i stigne do boda a strelac je bio Milan Janjić.

Istim rezultatom 2:2 završen je i meč Proletera i Voždovca. Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a strelci su bili: Jevtić i  Nišić za Voždovac, odnosno Stamenić i Mirosavljev za Proleter.