Italija Jermenija
AP Photo/Hakob Berberyan

Italija Jermenija, Foto: AP Photo/Hakob Berberyan

Fudbaleri Italije pobedili su Jermeniju sa 3:1 u petoj kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Domaćin je drugo poluvreme odigrao sa fudbalerom manje, pošto je u 45. minutu isključen Karapetjan.

Jermeni su na svom stadionu u Jerevanu dočekali Italiju i uspeli su da ih iznenade u ranoj fazi utakmice i da već u 11. minutu meča dođu do prednosti, kada je Aleksander Karapetijan zatresao mrežu "Azura".

Ta prednost je traja 17. minuta, pošto je Andrea Beloti  poravnao rezultat!

Tim rezultatom se ušlo u drugi deo igre, a brojčanu prednost ''Azuri'' su iskoristili u 77. minutu, kada je Pelegrini doneo preokret gostima.

Samo tri minuta kasnije potvrda trijumfa Italijana, u režiji Belotija, koji je postigao svoj drugi gol za konačnih 3:1.

Italija sada ima maksimalnih 15 bodova u Grupi J, a Jermenija je ostala na trećem mestu na tabeli sa šest osvojenih bodova.

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Rumuniju u Bukureštu rezultatom 2:1 u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Strelci za Španiju bili su Ramos iz penala i Alkaser, dok je gol za domaćine postigao Andone.

Ubedljive pobede ove večeri ostvarile su ekipe Švedske, Bosne i Hercegovine i Danske, dok su bodove podelili Republika Irska i Švajcarska odnosno Izrael i Severna Makedonija.

Rezultati kvalifikacija četvrtak 5.9.2019.