Bojan Matić, FK TSC, FK Partizan
Twitter/FK Partizan

Bojan Matić, FK TSC, FK Partizan, Foto: Twitter/FK Partizan

TSC grabi ka istorijskom plasmanu u evropska takmičenja. Klub iz Bačke Topole je u prvoj utakmici 28. kola Linglong Superlige Srbije kao  gosti bio bolji od novosadskog Proletera i slavio rezultatom 3:1. Klub iz Bačke Topole se sa ova tri boda izjednačio sa Vojvodinom na trećoj poziciji na tabeli.

Ponovo je strelac za TSC bio Vladimir Silađi koji je zadržao prvo mesto na listi strelaca sa 16 postignutih pogodaka. Nenad Lukić je u 6. minutu bio siguran izvođač jedanaesterca koji je skrivio defanzivac domaćih Aleksandar Andrejević. Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a posle devet minuta igre u nastavku Proleter je izjednačio. Branislav Jovanović je postigao gol za 1:1. U 66. minutu Vladimir Silađi je doneo novo vođstvo gostima, a trijumf je overio Đuro Zec u 84. minutu.