Tomane slavi gol protiv Spartaka u Subotici

Tomane slavi gol protiv Spartaka u Subotici, Foto: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je slavila kod kuće protiv ekipe TSC Bačke Topole u okviru vanrednog 14. kola Superlige Srbije. Do 12. pobede u ligi crveno-bele su došli golovima Tomanea, Simića i autogol Srđana Grabeža.

Sa druge strane jedini pogodak za goste pogodio je levi bek Beograđana Žander.

90+2 Kraj utakmce.

86' Slobodan udarac za goste, Duronić je pokušao da iznenadi Popovića i šutirao je direktno na gol.

78' GOLNajlepša akcija na utakmici! Videli smo nekoliko prelepih poteza, dupli pas je probio odbranu gostiju, Marin je loptu prosledio na levi bok gde je bio Žander koji je "pronašao" Simića kom nije bilo teško da zakuca loptu u protivničku mrežu.

74' Gobeljića menja Gajić

71' Izveo je Marin udarac iz ugla, skočio je Žander, ali nije lepo zahvatio loptu. Ostaje 2:1 za Beograđane.

69' Tomane napušta igru, a umesto njega na terenu je Milan Pavkov.

Atmosfera na meču

ALO Foto: Miloš Dreković

Atmosfera na meču , Foto: ALO Foto: Miloš Dreković

63' AUTOGOL! Ponovo autogol, al ovog puta crveno-belih! Žander je ZAKUCAO loptu pod prečku u svoj gol! Zaista jako, jako čudan potez levog beka Zvezde!

55' Veljko Simić ulazi u igru umesto Alekse Vukanovića.

53' Pretrčao je Gobeljić čitav teren sa loptom, ali onda kada je trebalo da uposli Bena on je krenuo napred kako bi došao do situacije da šutira i pogrešio. Posle toga je lopta došla do Bena na levu stranu, ali je taj centaršut bio neupotrebljiv.

46' Kakvu šansu je propustio strelac prvog gola. Marin je pronašao samog Tomane, al je on potom očajno šutirao.

DRUGO POLUVREME

45' Kraj 1. poluvremena. I kao što je pretpostavljeno 2. gol je pripisan Srđanu Grabažu.

44' AUTOGOL! Zvezda vodi 2:0. Gobeljić je hteo da šutira ili da asistira, ali je igrač odbrane TSC-a promenio pravac lopte i tako zatresao svoju mrežu. Zvanično je gol pripisan Gobeljiću, ali najverovatnije će to biti preinačeno.

43' Velika šansa za domaćina, Ben je savršeno gurnuo loptu u prostor za Vukanovića koji se našao u zicer poziciji, ali zbog neodlučnosti nije dobro završio akciju.

40' Ben je odigrao za Vulića u peterac gostiju, ali je golman Filipović sjajno skratio ugao Zvezdinom veznjaku.

37' Dobio je loptu Žander na oko 30m od gola, napravio par driblinga i zatim zategao jedan veoma jak šut, ali lopta je završila na spoljom delu mreže.

36' Sjajna akcija gostiju, Lukić je prošao sa leve strane zatim dobro zavrnuo na peterac, ali je Silađi loše šutirao glavom.

31' Činilo se da će gosti dosta bolje zapretiti iz jedne polukontre, ali su se pri kraju napada spetljali.

27' Ben se ponovo našao u izglednoj poziciji, ovog puta je tukao desnom nogom, ali preko gola.

23' Duronjić je uputio jedan naizgled opasan udarac, ali ipak je bilo bezopasno po gol Zorana Popovića.

Delije posvetile transparent poginulom navijaču

Delije posvetile transparent poginulom navijaču, Foto: FK Crvena zvezda

18' Sjajno se na svoju levu nogu namestio Ben, ali je golman gostiju dobro intervenisao, korner za Zvezdu.

12' Gooooooooool! Vodi Zvezda, strelac je Tomane! Prekid je izveo Marin, a sjajni Portugalac je odlično nadskočio defanzivce TSC-a i postigao svoj 3. gol u ligi.

10' Kao i što je očekivano, crveno-beli imaju terensku inicijativu, ali za sada nema završnog pasa u poslednjoj trećini terena.

4' Slobodan udarac za domaćina izveo je Marin, ali je prebacio gol pa se ništa bitno nije dogodilo na terenu.

18:03 Utakmica je počela.

17:55 Fudbaleri obeju ekipa izlaze na teren.

17:40 Trener domaćina opredelio se za jak sastav.

Beograd.

Stadion: Rajko Mitić.

Sudija: Jovan Šegrt.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Popović – Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander – Petrović, Vulić, Ben, Marin, Vukanović – Tomane.

TSC: Filipović – Varga, Skopljak, Grabež, Babić – Tomanović, Tumbasević, Milićević, Duronjić – Lukić, Silađi.

Fudbalski tim Crvene zvezde dočekuje ekipu TSC-a u okviru 14. kola Superlige Srbije. Crveno-beli nalaze se na prvom mestu tabele, a u dosadašnjig 12 mečeva imaju 11 pobeda i samo jedan poraz i to od "večitog" rivala.

TSC Bačka Topola zauzima 5. mesto i posle sjajnog starta sezone sada je u seriji nešto lošijih utakmica.

TSC u lošem trenutku dolazi u Ljutice Bogdana, na noge Crvenoj zvezdi mora da počne da hvata zalet za utakmicu sa Totenhemom. Generalna proba za Sparse biće gostovanje Proleteru u subotu, ali publika na Marakani i večeras će moći da vidi obrise najjačeg tima i neke nove Milojevićeve kombinacije.