Žoze Murinjo (Totenhem)
EPA-EFE/Neil Hall

Žoze Murinjo (Totenhem), Foto: EPA-EFE/Neil Hall

Totenhem se plasirao u osminu finala FA Kupa gde će igrati protiv Evertona. Pevci su kao gosti pobedili Vikomb 4:1, ali su čak tri gola postigli posle 86. minuta.

Vajkomb je poveo u 25. minutu preko Freda Oniedinme, da bi u drugom minutu nadoknade prvog dela igre mrežu domaćina zatresao Garet Bejl. Žoze Murinjo je izveo na teren jak tim, ali je svejedno morao da u nastavku uvede Sona, Harija Kejna i Erika Lamelu koji su meč počeli kao rezerve. Kad su mnogi očekivali da će meč otići u produžetke, gosti iz Londona su dodali gas i stigli do, ispostaviće se, ubedljive pobede.

Prvo je u 86. minutu Hari Vinks pogodio za 1:2, da bi dva minuta kasnije sve bilo rešeno kada je Tangi Ndombele postigao treći gol za Totenhem. Isti igrač je i u trećem minutu nadoknade bio precizan za konačnih 1:4.