Hari Kejn, FK Totenhem, FK Vest Hem
EPA Kirsty Wigglesworthn

Hari Kejn, FK Totenhem, FK Vest Hem, Foto: EPA Kirsty Wigglesworthn

Totenhem je pobedio Vest Hem u londonskom derbiju i tako vratio nadu da može do plasmana u Ligu šampiona, pogotovo ako Mančester Sitiju ostane na snazi kazna UEFA.

U prvom poluvremenu londonskog derbija viđena je samo jedna dobra prilika Lukasa Moure, ali još bolja intervencija Fabijanskog je sprečila gol. Domaćima se incijativa isplatila u 64. minutu kada je Souček nespretnim potezom poslao loptu u svoju mrežu.

Vest Hem je u 78. minutu preko Bouena imao najbolju priliku na meču, ali pošto je nije iskoristio to je kaznio Hari Kejn koji je iskoristio šansu jedan na jedan.

Lester je u krizi. U prošlom kolu je odigrao 1:1 sa "davljenikom" Votfordom, a sada nije uspeo da pobedi ni Brajton. "Galebovi" su se sada odmakli na šest bodova od opasne zone, posle herojske pobede nad Arsenalom u prošlom kolu. Najbolju priliku na meču propustio je Nil Mope, kome je Kasper Šmajhel u 15. minutu odbranio penal. Lisice su bile loše tokom celog meča, praktično nisu ozbilnije ugrozili gol Brajtona.