EPA
Dušan Tadić

EPA

Dušan Tadić, Foto: EPA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na neutralnom terenu u Torinu ekipu Real Sosijedada sa ubedljivih 4:0, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evropa.

Junajted je na "Puškaš Areni" poveo u 27. minutu golom Bruna Fernandeša, isti igrač je u 57. minutu duplirao prednost engleskog tima, da bi Markus Rašford u 65. minutu povisio na 3:0. Ubedljivu pobedu Junajteda potvrdio je Danijel Džejms u 90. minutu.

Jednom nogom u narednoj rundi je i Totenhem, koji je večeras u Budimpešti pobedio Volfsberger sa 4:1.

Ekipa Žozea Morinja je pitanje pobednika na ovom meču rešila posle samo 35 minuta igre. Golovima Son Hjun Mina u 13, Gareta Bejla i 28. i Lukasa u 34. minutu, Totenhem je stigao do velikih 3:0.

Utešni gol za Volfsberger postigao je Mihael Lindl u 55. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Karlos Vinisujus u 90. minutu.

Fudbaleri Rome su u gostima slavili protiv Brage sa 2:0, golovima Edina Džeka u petom i Borhe Majorala u 87. minutu.

Mijat Gaćinović

EPA/Ronald Wittek

Mijat Gaćinović, Foto: EPA/Ronald Wittek

Olimpijakos je na svom terenu pobedio PSV sa 4:2.

Andreas Buhalakis je u devetom minutu doneo vodjstvo Olimpijakosu, izjedančio je Eran Zahavi pet minuta kasnije, a za novu prednost grčkog tima pogodio je Jan M'Vila u 37. minutu.

Zahavi je u 40. minutu ponovo poravnao rezultat, Jusef El Arabi je u drugom minutu sudijske nadokande vremena pogodio za 3:2, a pobedu Olimpijakosa potvrdio je Jorgos Masuras.

Fudbaleri Jang bojsa pobedili su kao domaćini Bajer Leverkuzen sa 4:3.

Vodio je Jang bojs 3:0 na poluvremenu golovima Kristijana Fasnahta u trećem, Teozona Sibačija u 19. i Elija Mešeka u 44. minutu.

Bajer je u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja pogocima Patrika Šika 49. i 52. i Muse Diabija u 68, a pobedu domaćem timu doneo je Sibači u 89. minutu.

Fudbaleri zagrebačkog Dinama su u gostima pobedili Krasnodar sa 3:2.

Golove za Dinamo su postigli Bruno Petković u 15. i 54. minutu i Ijaj Atimven u 75. minutu, dok su strelci za Krasnodar su bili Markus Berg u 28. i Viktor Klason u 69. minutu.

Na meču Slavije iz Praga i Lestera nije bilo golova.

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Lil sa 2:1, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Ajaks je pobedio posle preokreta u Francuskoj, a strelac izjednačujućeg gola za holandski klub bio je srpski fudbaler Dušan Tadić iz penala.

Molde i Hofenhajm igrali su nerešeno 3:3, a asistent kod prvog gola nemačkog kluba bio je Mijat Gaćinović.

Dušan Tadić

EPA

Gaćinović je ubrzo zamenjen zbog povrede.

Glazgov Rendžers je u jednoj od zanimljivijih utakmica pobedio Antverpen u gostima rezultatom 4:3.

Šahtjor je u gostima pobedio Makabi sa 2:0, a istim rezultatom je Viljareal bio bolji od Salcburga.

Benfika i Arsenal igrali su 1:1, dok je Granada sa 2:0 pobedila Napoli.