Sve je počelo nakon tog El Klasika!

Alo.rs/M.D | sport 2020-12-19 09:37:33 2020-12-19 09:37:33

Iker Kasiljas je letos odlučio da završi svoju igračku karijeru i konačno otkrio zašto je 2015. godine napustio Real Madrid.

Međutim, Murinjo sa Realom nije imao sjajne rezultate, a od Barselone je u prvom duelu doživeo težak poraz od 5:0. Već tada je počeo da gubi konce, a Kasiljas je bio igrač koji je najviše ispaštao zbog toga jer ga je Murinjo uzeo "na zub".

"Neverovatno je koliko je bilo tenzija u El Klasiku tih godina. Barselona je dominirala i mi smo hteli da ih zaustavimo na sve načine. Ipak, bilo je stvari u kojima smo preterali, a posebno mi je zasmetalo kada je Murinjo bocnuo u oko Tita Vilanovu, jer to nisu stvari koje bi treneri trebalo da rade", počeo je Kasiljas i nastavio:

"Kasnije smo igrali protiv Levantea nakon El Klasika i tada smo prestali da komuniciramo. Bili smo sami u svlačionici i on mi je govorio kako treba da budem više otvoren i iskren. Rekao sam mu da nije profesionalno da jedan trener bocne u oko drugog. On se naljutio, a neko iz PR službe kluba nas je smirivao i bilo mu je krivo što sam mu to rekao, ali takve stvari su zaista ružne i jedan trener to ne sme da radi. U sezoni 2012/13. odnosi su se pogrošali. Loše smo igrali, a on mi je stalno govorio da nisam u pravoj formi, što je bila istina".

"Nekako je sve počelo oko Nove godine kada su rečene neke stvari. Zašto se nisam branio? Pa, šta sam trebao sve da pretvorim u cirkus? Možda je trebalo lično da razgovaram sa njim i pitam u čemu je problem. Ali, onda me je optužio da sam 'krtica' i da novinarima govorim šta se dešava u svlačionici, što nije bila istina. Tada smo prestali da pričamo i postao sam žrtva jer sam ćutao i nisam hteo javno da govorim o tome. Jednog dana sam videp navijače Reala i kada su mi oni govorili da sam kriv i izdajnik, shvatio sam o čemu se radi. Eto, rekao sam konačno šta se dešavalo i ne sumnjam da će i Žoze da se oglasi".

PROČITAJTE JOŠ:

Expand player
Pogledajte više