Goran Pandev
EPA/Simone Averda

Goran Pandev, Foto: EPA/Simone Averda

Fudbaleri Đenove priredili su možda i najveće iznenađenje ove sezone, pošto su golovima Stefana Sturara i Gorana Pandeva savladali prvoplasirani Juventus rezultatom 2:0.

Domaći tim poveo je golom Sturara samo dva minuta nakon što je ušao u igru umesto nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Darka Lazovića, dok je na 2:0 povisio veteran iz Makedonije Goran Pandev.

Na ovom meču moglo je biti još golova, ali se za to pobrinula  VAR tehnologija, pa je prvo u 32. minutu Đenova ostala bez penala, a zatim u 56. je pogodak Paola Dibale poništen zbog ofsajda.

Đenova se nakon ove pobede nalazi na 12. poziciji sa 33 poena, dok je Juventus na prvom mestu sa 75 bodova, čak 18 više od drugoplasiranog Napolija, ali oni će pobedom moći smanje zaostatak u odnosu na Staru damu.