Filip Kostić
EPA/Armando Babani

Filip Kostić, Foto: EPA/Armando Babani

U "srpskoj grupi" fudbaleri Ajntrahta rutinski su savladali kiparski Apolon u Frankfurtu 2:0 u meču koji je obeležio krajnje čudan gol srpskog reprezentativca Filipa Kostića, dok je u drugom paru Lacio našeg Milinkovića-Savića nadigrao Radonjićev Marsej u gostima 3:1

Ajntraht ume i može čak i bez pomoći Luke Jovića, koji je čitav meču u novoj pobedi nemačkog kluba presedao na klupi. Njegov nedostatak nadomestili su golovima Kostić u 13. i Haler u 32. minutu.

Ovom pobedom Ajntaht je stigao do devetog boda i osamio se na prvom mestu, a Lacio ga prati sa tri manje nakon pobede u Francuskoj izvojevane golovima Valasa u 10. i Kaiseda u 59. minutu, ali i majstorijom crnogorskog reprezentativca Adama Marušićau 90. minutu.

Rudi Garsija nije ukazao poverenje Radonjiću čak ni sa klupe, a sve što su domaći na meču učinili bio je gol Dimitrija Pajea u 86. minutu, što nije bilo dovoljno da se pobegne od samo jednog boda iz tri meča.

U preostalim mečevima, vrednu pobedu ostvarili su fudbaleri Videotona u gostima protiv PAOK-a od 2:0, a u istoj grupi Čelsi je slavio protiv BATE Borisova sa ubedljivih 3:1 pogocima trostukog strelca Loftus-Čika.

Genk je naneo ubedljiv poraz u gostima Bešiktašu od 4:2, a poslovično dominantni Španci u ovom takmičenju ponovo su potvrdili nadmoć. Sevilja je uništila turski Akišar sa 6:0, a Viljareal je isprašio Rapid iz Beča sa 5:0.

Fudbaleri zagrebačkog Dinama i austrijskog Salcburga nastavili su sa odličnim rezultatima i u trećem kolu Lige Evrope, dok je Betis uzeo važna tri boda na gostovanju Milanu preotevši im prvo mesto u grupi

Pred praznim tribinama u Trnavi, Dinamo je identičnim rezulataom kao i Crvena zvezda letos savladao domaći Spartak 2:1 i nastavio niz pobeda za maksimalnim devet bodova iz tri utakmice.

Slovaci su poveli u 32. minutu golom Gobanija, a preokret šampionima Hrvatske doneli su Gavranović u 65. i Oršić u 77. minutu.

Salcburg je i ove sezone, posle nesrećne eliminacije od Crvene zvezde u plej-ofu za Ligu šampiona, pokazao pravu dominaciju u Ligi Evrope, a poslednja žrtva bio je Rozemborg koji je sa tri gola ispraćen iz Mocartovog grada.

Vrednu pobedu ostvarili su i fudbaleri Betisa protiv Milana 2:1, dok je Arsenal slavio u Lisabonu protiv domaćeg Sportinga minimalnim rezulatom postignutim zahvaljući golu Danija Velbeka u 77. minutu.