Dušan Basta (Lacio)
EPA
Dušan Basta (Lacio), Foto: EPA

Serija lepih poteza i atraktivnih golova obeležila je "srpski" duel između Ajntrahta i Lacija u Frankfurtu, koji je zahvaljujući majstoriji Luke Jovića i rutinskoj završnici Filipa Kostića pripala domaćem timu, a trijumfu bundesligaša samo delimično je kumovalo i isključenje Dušana Baste

Domaći su poveli već u četvrtom minutu golom Da Koste, a Parolo je u 23. poravnao rezultat što će se ispostaviti kao jedini trenutak kada su gosti iz Rima zatresli mrežu na ovoj utakmici.

A onda su na scenu stupili Srbi. Prvo je Kostić na asistenciju Gaćinovića iz drugog plana rutinski zacukao mrežu "nebeskoplavih", a konačan rezultat postavio je mladi Luka Jović efektinim lobom koji će definitivno ući u uži izbor za gol kola.

Osim Baste koji je morao na hlađenje u nadoknadi prvog poluvremena, gosti su meč završili i bez Koree u 59. minutu, što im je znatno otežalo da se vrate u život posle dva gola zaostatka.

Kada je reč o ostalim srpskim igračima, vredi istaći i vodeći gola PAOK-a protiv BATE-a u gostima, a koji je postigao Aleksandar Prijović već u šestom minutu meča u Belorusiji.

Videoton naših Marka Nikolić i njegovog imenjaka Šćepovića hrabro se borio protiv kombinovane postave Čelsija na "Stamford Bridžu", ali je na kraju poklekao posle majstorije Fabregasa, Vilijana i egzekucije Morate koji je krunisao sjajnu akciju, mada su i gosti imali inzvarednu šansu da u finišu meča izjednače rezultat.

Ljajićev Bešiktaš položio je oružje na gostovanju Malmeu i izbubio 2:0, dok je Radonjićev Marsej rutinski ispustio dva boda Apolonu na Kipru u finišu meča u kome se u strelce upisao i nekadašnji igrač Partizana Saša Marković.

Rendžers – Rapid Beč 3:1 (1:1)
(Morelos 43, 90+4, Tavernije 83p – Beriša 42)
Spartak Moskva – Viljareal 3:3 (1:1)
(Ze Luiš 34p, 82, Melgareho 85 – Ekambi 13, Fornals 49, Kasorla 90+6p)