Fudbaleri Španije U21
twitter

twitter

Fudbaleri Španije U21, Foto: twitter

Mladi fudbaleri Španije osvojili su titulu prvaka Evrope u uzrastu do 21 godine, pošto su večeras u finalu savladali Nemačku 2:1 (1:0).

U reprizi finala od pre dve godine Španci su se revanširali Nemcima i došli do pete titule, treće u ovoj deceniji.

Golove su postigli Fabijen Ruiz u osmom i Dani Olmo u 69. mijutu, dok je jedini strelac za Nemačku bio Nadiem Amiri u 88. minutu.

Povela je "furija" već u sedmom minutu nakon sjajnog udarca sa distance Fabijana Ruiza što je razmrdalo "pancere" koji su pretil, ali bez rezultata.

Španci su izveli kontranapad koji je u 69. minutu golom krunisao fudbaler Dinama iz Zagreba Dani Olmo koji se ispravio nakon odbitka i poslao loptu iza leđa Nubela.

U 89. minutu je Nadim Amiri pružio nadu svojoj ekipi da može da izbegne poraz ali se to nije desilo i Španija je osvojila Evropsko prvenstvo za mlade!

Utakmicu je fenomenalno odsudila ekipa iz Srbije, koju je predvodio glavni arbitar Srđan Jovanović, uz pomoćnike Uroša Stojkovića i Milana Mihajlovića.

Na turniru je učestvovala i selekcija Srbije, ali je eliminisana u grupnoj fazi, posle tri poraza.