Juventus
EPA/AlessandroDiMarco
Juventus

Juventus, Foto: EPA/AlessandroDiMarco

U revanšu u Torinu igrali su se produžeci, a rezultat je bio 3:2 za Juventus, pa je sa ukupnih 4:4 uz gol više u gostima vrlo disciplinovani portugalski tim prošao u četvrtfinale.

Juventus je i ove večeri, uprkos tome što je igrao sa igračem više od 54. minutu bio vrlo smušen, usporen, bez energije i kreacije i to je platio najbolnijim porazom u sezoni.

Jedini gol u prvih 45 minuta postigao je Oliveira sa bele tačke u 19. minutu. Ostalo je 0:1 do kraja prvog dela, a u nastavku još više uzbuđenja. U 49. minutu je Ronaldo ostavio loptu za Kijezu, koji sjajno pogađa za 1:1.

Taj gol je dao krila domaćinu, a naročito im je krila dao crveni karton Porta u 54. minutu. Zbog dva žuta kartona u samo dva minuta isključen je Taremi.

Juve sa igračem više stiže do preokreta u 63. minutu. Fantastičan centaršut Kvadrada i sjajan gol Kijeze glavom. Stezao je Juve obruč oko gola gostiju, ali nije uspeo da dođe do trećeg gola, pa je moralo da se odigra dodatnih pola sata.

U zadnjih pet minuta produžetaka velika drama. Porto je poveo u 116. minutu. Oliveira je šutirao iz slobodnog udarca, lopta prošla kroz noge Ronaldu i završila u mreži za 2:2.

Počelo je veliko slavlje Portugalaca, ali samo minut kasnije Rabiot glavom pogađa na ubačaj iz kornera za 3:2 i ponovo Juventusu vraća nadu.

Nakon 120 minuta, igralo se i dodatnih tri minuta, ali Juventus nije smogao snage da dođe do četvrtog gola.

JUVENTUS - PORTO 3:2 (1:2)

BORUSIJA DORTMUND - SEVILJA 2:2 (3:2)

Kraj utakmice, Porto je u četvrtfinalu.

120. minut Igraće se još 3 minuta u drugom produžetku.

116. minut Goooool!!!! Ne da se Juventus!! Nisu se dugo radovali igrači PortaGol je postigao Adrijen Rabiot.

114. minut Goooool!!!! Oliveira!!!! Postiže gol u 115. minutu iz slobodnog udarca!

Serđo Oliveira

AP/Luca Bruno

Serđo Oliveira, Foto: AP/Luca Bruno

113. minut Kuluševski je odlično prošao, ubacio povratnu na 15 metara, a Moratin šut brani golman Porta.

110. minut Marko Grujić je bio u prilici da šutira, ali blokirali su taj udarac odbrambeni igrači Juventusa.

Počeo je drugi produžetak.

105. minut Kraj prvog produžetka.

103. minut Očekivana velika nervoza na terenu u ovim momentima.

99. minut Sjajna akcija Porta nakon kornera, Marega je pucao glavom, ali samo u ruke golmana Juventusa

98. minut Juventus standardno napada, ali prave šanse još nema.

Počeo je prvi produžetak u Torinu.

Kraj meča u Torinu, gledaćemo produžetke. Kraj meča i u Dortmundu.

Kristijano Ronaldo

Kristijano Ronaldo, Foto: AP/Luca Bruno

95. minut Goooool! Ima nade za Sevilju! Rakitić je ubacio, a En-Nesiri glavom postiže pogodak za 2:2

93. minut Kakva bomba Kvadrada, ali ponovo prečka.

90. minut U Dortmundu će se igrati još šest minuta nadoknade, a u Torinu 4, a Juventus je sve bliži produžecima.

90. minut Poništen gol Alvaru Morati zvog ofsajda.

89. minut Marko Grujić ulazi u finišu meča, menja Uribea.

88. minut Ponovo preti Dahud iz daljine, ali Bunu mu još jednom odlično brani.

84. minut Golman Sevilje brani stopostotnu priliku Dahudu nakon dodavanja Halanda!

83. minut Marega je sad skoro iznenadio, ali njegov šut pogađa spoljni deo mreže

81. minut Kijeza je večeras nezaustavljiv, prevario je čuvara, ali mu je golman obranio zicer, a Morata nije uspeo da odbitak pretvori u gol.

78. minut Opet je Kvadrado fantastično ubacio, ali Ronaldo je loše reagovao glavom iz odlične šanse.

76. minut U Dortmundu Dijego Karlos je udario Halanda i zaradio žuti karton.

Borusija

EPA/FriedemannVoegel

Borusija, Foto: EPA/FriedemannVoegel

74. minut Porto je mogao sad da šokira Staru damu. Uribe je sjajno izbacio Maregu koji je sam izbio na golmana Juventusa, ali mu je lopta pobegla.

68. minut Gooool! En-Nesiri silovitim udarcem iz jedanaesterca smanjuje na 2:1. Emre Džan je skrivio najstrožu kaznu, a najbolji strelac Sevilje vratio nadu gostima 20 minuta pre kraja. Andalužanima trebaju još dva gola za produžetke.

65. minut Sevilja kao da se predala, a Borusija juri treći gol. Haland je ponovo opasan po gol Akune.

62 minut. Gooool!!!! Ponovo Kijeza!!! Ovog puta pogađa glavom.

57. minut Kijeza je uočio prazan put ka golu, obišao je golmana, ali je Pepe fantastično sprečio vođstvo Juventusa i lopta je pogodila stativu.

54. minut Neverovatnu glupost je napravio Taremi! Šutnuo je loptu posle sudijskog zvižduka i dobio drugu javnu opomenu.

Juventus

54. minut Gooool! Haland iz ponovljenog jedanaesterca dovodi svoj tim u vođstvo od 2:0. Bunou je bio blizu da ponovo odbrani, ali nije uspeo.

53. minut Situacija se dodatno komplikuje, a jedanaesterac će se ponoviti jer je golman Sevilje prerano izašao sa linije!

52. minut Bunu brani jedanaesterac Halandu!

49. minut Gooool!!!! Federiko Kijeza!!!! Prelep pogodak posle dodavanja Ronalda.

Borusija

EPA/LarsBaron

Borusija, Foto: EPA/LarsBaron

48. minut. Poništen gol za Borusiju!! Ipak ništa od gola za Dortmund, Halandu je dosuđen prekršaj pre pogotka.

Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena u Torinu i u Dortmundu. Borusiju i Porto još samo 45 minuta deli od plasmana u četvrtfinale.

45. minut Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade. Sevilja je nastavila sa napadima i nakon primljenog gola, ali odbrana Borusije je na mestu.

45. minut Isteklo je regularno vreme prvog poluvremena u Torinu, ali će se igrati još 4 minuta.

40. minut U Dortmundu je nervozni Akuna dobio žuti karton zbog zadržavanja igre i sprečavanja brzog izvođenja sa strane.

40. minut Mogao je sad Bonući da izjednači, ali je golman Porta odlično izleteo u gužvi u petercu.

35. minut Gooool! Sevilja je napadala, ali Borusija daje golove! Odbrana Španaca je pogrešila, Reus je ubacio za Halanda, a Norvežanin postiže vodeći gol za svoj tim.

30. minut Miran period u Dortmundu, Sevilja je i dalje dominantna, ali bez velikih prilika.

26. minut Ponovo velika prilika za Moratu ali odličan je golman Porta.

25. minut Porto nastavlja da preti, Otavio je tukao sa 20-ak metara, potpuno sam.

18. minut Još jedna prilika za Sevilju. Okampos je sjajno povukao loptu i odložio za Susa, ali on šutira pored gola.

Borusija - Sevilja

AP/Martin Meissner

Borusija - Sevilja , Foto: AP/Martin Meissner

18. minut Gooool!!! Porto vodi iz penala. Serđo Oliveira rutinski za 1:0.

17. minut Penal za Porto. Pao je Taremi u šesnaestercu i sudija je bez ikakvog dvoumljenja pokazao na belu tačku.

11. minut Porto igra sjajno. Nakon greške u obrani Juvea Otavio je iz voleja tukao sa 15 metara, ali pokraj gola.

10 minut. Sevilja je izborila već treći korner na utakmici.

Mahmud Daud (Borusija Dortmund)

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Mahmud Daud (Borusija Dortmund), Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

9. minut Kvadrado je odlično ubacio iz prekida, a Ramzi je glavom odlično tukao pokraj gola.

7. minut Dobar ubačaj u kazneni prostor Borusije, ali En-Nesri je u obećavajućoj situaciji promašio celu loptu.

7. minut Nakon dobrog prodora po levoj strani, najpre je Ščezni odbranio težak šut iz blizine, a onda je Taremi pogodio prečku glavom.

5. minut Odlična kontra Porta. Marega je krenuo prema vratima, ali je Ščezni izleteo u pravom trenutku.

4. minut Borusija uzvraća pokušajem Dahuda, ali Bunu lagano brani.

Juventus - Porto

Juventus - Porto, Foto: AP/Luca Bruno

3. minut i u Dortmundu, dobro otvaranje utakmice za Sevilju. Okampos je kaznio neopreznost domaće odbrane i  pucao sa nekih dvadesetak metara, ali Hic brani.

3. minut Kakva prilika za Juventus, Morata je promašio fantastičnu priliku, a odlična je to bila intervencija Marćezina.

Počele su utakmice u Torinu i Dortmundu.

Juventus će pokušati da dostigne zaostatak iz prvog meča, gde je Porto slavio sa 2:1.

Revanš u Torinu mogao bi da bude prekretnica za Staru damu i susret o kojem zavisi cela sezone prvaka Italije.

Juve je nakon dugo godina loš u prvenstvu, tek je treći sa 10 bodova zaostatka za Interom i ako ispadne na prvoj stepenici nokaut faze, priča se da bi Andrea Pirlo mogao da postane bivši trener.

Borusija Dortmund će ugostiti Sevilju.

U Španiji su pobedili 3:2 na krilima sjajnog Erlinga Halanda, koji je postigao dva gola.