Nikolo Barela
EPA/Maurice Van Steen

Nikolo Barela, Foto: EPA/Maurice Van Steen

Reprezentacija Italije je kao gost savladala Holandiju i tako se iskupila za sramotni remi kod kuće protiv Bosne i Hercegovine pre tri dana. Posle velikog iznenađenja u Italiji, izabranici Duška Bajevića su brutalno spušteni na zemlju - Poljska je posle preokreta slavila u Zenici.

Na stadionu Ajaksa, "Johan Krojf Areni"Italija je zasluženo stigla do tri boda. Akteri pobedonosne akcije bili su Imobile i Barela. Napadač Lacija je sa leve strane centrirao u peterac rivala, odakle vezista Intera glavom smešta loptu u mrežu Silesena.

U istoj grupi, selekcija BiH poražena je nakon preokreta u Zenici od Poljske sa 2:1. Domaća selekcija je povela golom Hajradinovića sa bele tačke u 24. minutu. Ključan momenat desio se u finišu prvog dela meča, kada su Poljaci izjednačili golom Glika. Preokret i ispostaviće se, presudan gol na meču, postigao je Grosicki u 67. minutu.