Seltik, Foto: EPA/Ole Martin Wold

* Odigrani prvi mečevi druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona

* Ubedljiva pobeda Seltika

* Domaćini skoro pa savršeni

Škotski Seltik je već u prvom poluvremenu nokautirao estonski Kalju Nome sa tri gola u roku od devet minuta.

Na kraju je bilo 5:0, uz dva gola Rajana Kristija, za velikana iz Glazgova pa će revanš u Talinu biti samo formalnost.

Velikan sa Ostrva je ovom pobedom praktično osigurao plasman u narednu rundu takmičenja gde će se sastati sa pobednikom dvomeča Kluž - Makabi Tel Aviv, a taj meč je rešio Omrani u 22. minutu, pa nas čeka neizvestan revanš u Tel Avivu gde će ekipa Vladimira Ivića svakako biti favorit.

Dandalk je remizirao sa Karabagom 1:1, Azeri su poveli golom Emrelija već u četvrtom minutu,

ali je Hoban u 78. spasio svoj tim poraza.

Bolji u ovom duelu sastaće se sa boljom ekipom iz duela Sutjeska - APOEL (prva utakmica 0:1)

Siguran kod kuće bio je i mađarski Ferencvaroš koji je u završnici malo pokvario utisak primivši gol od Valete, pa na Maltu putuje sa 3:1.

Domaćin je poveo u 19. minute preko Dvalija, da bi Lanzafame sa dva pogotka povećao na velikih 3:0.

Tada se Mađari opuštaju i dozvoljavaju Maltežanima da preko Jurija u 85. minutu postignu gol nade.

BATE Borisov je stekao gol prednosti protiv Rosenborga, ali Norvežani mogu biti zadovoljni urađenim u Belorusiji jer su postigli bitan pogodak (2:1).

Poveli su domaći već u petom minutu meča!

Da bi se najbolje snašao posle izvedenog kornera Konradsen u 25. minutu.