Edin Džeko
AP/Amel Emrić
Edin Džeko

Edin Džeko, Foto: AP/Amel Emrić

Selekcija Severne Irske slavila je 2:1 u Talinu protiv Estonije i tako nakon tri kola ostvarila maksimalan učinak u grupi C.

Domaćin je poveo preko Vasiljeva, da bi u finišu Severnoirci došli do potpunog preokreta.

Igrao se 77. minut kada je Vošington poravnao rezultat, samo tri minuta kasnije Medženis je doneo prednost gostima.

Grupa E

Hrvatska - Vels 2:1
Azerbejdžan - Mađarska 1:3

"Vatreni" su u Osijeku bili bolji od "Zmajeva", a selekcija Mađarske je nastavila da pruža dobre rezultate, ovoga puta su slavili u Bakuu.

Bejl, Modrić

AP/Darko Bandić

Poveli su Mađari preko Orbana u 18. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Orban drugim golom na utakmici povisio na 2:0, da bi u 69. minutu Azeri smanjili preko Madatova.

Ipak, samo dva minuta kasnije je Holman vratio dva gola prednosti Mađarima i tako postavio konačan rezultat.

Grupa H

Island - Albanija 1:0
Moldavija - Andora 1:0

"Ledeni" su nešto ranije danas bili bolji od Albanije, a Moldavija je došla do trijumfa na svom terenu protiv selekcije Andore, do prva tri boda u grupi H došli su golom Armasa u osmom minutu susreta.

Grupa I

Rusija - San Marino 9:0

Dominantan nastup "Zbornaje Komande" protiv selekcije San Marina, postigli su čak devet pogodaka.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 4:0, gosti su sami sebe načeli u 25. minutu, autogol je postigao Ćevoli.

Usledio je gol Dzjube sa kreča, da bi u 36. minutu na 3:0 povosio Kudrjašov, četvrti gol Rusije bio je delo Antona Mirančuka.

U nastavku je Dzjuba u 73. minutu postigao drugi gol, dva minuta kasnije je promašio penal, da bi se potom ispravio i ubeležio het-trik.

Smolov je sa dva pogotka povisio na 8:0, da bi konačan rezultat postavio Dzjuba svojim četvrtim pogotkom na utakmici.

Grupa J

Jermenija - Lihtenštajn 3:0
Finska - Bosna i Hercegovina 2:0

Jermeni su očekivano slavili kod kuće, golove za prvi trijumf u kvalifikacijama postigli su Gazarjan, Karapetijan i Barsegjan.

Selekcija Finske je upisala drugi trijumf u okviru ove grupe, naneli su prvi poraz reprezentaciji BiH.

Poveli su u 56. minutu preko Pukija, a napadač Noriča je bio strelac i 12 minuta kasnije.