Edin Džeko
EPA/Ettore Ferrari
Edin Džeko

Edin Džeko, Foto: EPA/Ettore Ferrari

Izabranici Euzebija di Frančeska odigrali su veoma lošu utakmicu, koju je, osim teškog poraza, obeležilo nesportsko ponašanje Edina Džeka.

Fudbaler iz Bosne i Hercegovine ušao je u igru u 46, a samo 26 minuta kasnije dobio je direktan crveni karton zbog pljuvanja glavnog sudije.

Džeko je bio nezadovoljan odlukom Manđanelja što je rezultovalo njegovim pljuvaljnem u pravcu arbitra, koji nije imao nikakvu sumnju i odmah mu je pokazao crveni karton.

Od tog trenutka "Vučica" je primila još tri gola i na kraju je poražena sa velikih 7:1. Ako se traži neka svetla tačka u ovom meču za Romu, to bi onda svakako mogao da bude gol Aleksandra Kolarova.

Reprezentativac Srbije je u 28. minutu prelepim golom smanjio na 2:1, ali to nije uspelo da trgne ekipu. Golove za "Violu" postigli su Kiesa (7, 18, 74), Muriel (33), Benasi (66) i Simeone (79, 89), a u polufinalu igraće protiv Juventusa ili Atalante.

U drugom meču za finale sastaju se Milan i pobednik duela Lacio/Inter.