EPA
Monako PSŽ

EPA

Monako PSŽ, Foto: EPA

Fudbaleri Monako priredili su veliko iznenađenje šampionu Pari Sen Žermenu u derbiju 11. kola Lige 1 i odneli pobedu od 3:2 posle preokreta. Gostima iz Pariza nisu bila dovoljna ni dva gola prednosti da se sačuvaju neuspeha.

Mladi Kilijan Mbape prvo je u 25. a onda i u 37. minutu pogađa mrežu "kneževa" i tada se činilo da će PSŽ vrlo lako do nova tri boda. Do kraja prvog dela igre Francuz je mogao do het-trika, ali mu je VAR poništio slavlje. Isto se desilo i sa Kenom, koji je pred odmor poslao loptu u mrežu, ali je tehnologija presudila u korist Monaka.

Monako PSŽ

EPA

Domaćin se probudio u drugom delu igre pa je Nemac Kevin Voland u 52. i 65. minutu uspeo da vrati "kneževe" u život i poravna rezultat. Veliki šok za Parižane usledio je kada je Dialo napravio penal i zaradio crveni karton u 84. minutu, a veteran Sesk Fabregas pogodio sa bele tačke za ogromnu pobedu ekipe Nika Kovača.