Proleter Crvena zvezda
FK Crvena zvezda

Proleter Crvena zvezda, Foto: FK Crvena zvezda

Crvena Zvezda je minimalno pobedila Proleter u Novom Sadu golom Bena iz slobodnog udarca čime je zadržala maksimalan učinak u Superligi Srbije I napravila sjajnu uvertiru za gostovanje Tirani u utorak uveče. Mučila se Zvezda u Novom Sadu, ali je na kraju stigla do tri važna boda. Proleter je doživeo prvi poraz u sezoni, a lako je moglo da se desi da bude drugačije, pošto je Zvezda odigrala najgoru utakmicu u ovoj sezoni.

Tok meča pratite uživo na našem portalu.

Ko je najbolji igrač Zvezde na startu ove sezone?

85. minut - bomba Kange sa više od 20 metara, brani golman.

78. minut - odmah posle gola Ben traži izmenu, umesto njega je ušao pomalo zaboravljeni Boaći.

77. minut - GOOOOOOOOOOL! El Fardu Ben daje prelep gol iz slobodnog udarca sa oko 20 metara. Njegov već šesti pogodak u sezoni.

72. minut - Pokušaj Veljka Nikolića sa dvadesetak metara, pored gola Proletera.

61. minut - preti i rezervista Gavrić, Zvezda pojačava ritam

59. minut - najbolja šansa na utakmici, ali udarac Spiridonovića brani golman Proletera.

54. minut - posle kornera Kange pao je Pankov u šesnaestercu Proletera, tražio je penal, međutim Čolović pokazuje da se igra nastavi...

Trostruka izmena u Zvezde, u igru su ušli Kanga, Tomane i Gobeljić, izašli su Rodić, Ivanić i Katai.

DRUGO POLUVREME

KRAJ POLUVREMENA

43. minut - Ben šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, brani golman Proletera.

33. minut - domaći traže penal, ali sudija Čolović odmahuje rukom pošto je Katai sam sebe napucao u ruku.

20. minut - prva izmena na utakmici, u igru je ušao Jovan Ilić umesto Jovanovića.

16. minut - odlična akcija Zvezde, sjajno je prošao Ivanić, ali u poslednjem trenutku Leandro interveniše.

7. minut - Jovanović šutira ka golu Zvezde iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, brani Borjan.

4. minut - prvi korner za Zvezdu, ali nije bilo opasnosti za gol domaćina

1. minut - Pokušava Mirko Ivanić sa više od 25 metara, ali je njegov šut otišao pored gola.

TOK UTAKMICE

Proleter - Crvena zvezda 0:1

Strelac: Ben u 77. minutu. Stadion: Karađorđe u Novom Sadu. Sudija: Dragan Čolović.

PROLETER: Petrić, Janković (od 74. Mitrović), Leandro, Andrejević, Kovačević, Jovanović (od 20. Ilić), Bacanović (od 63. Galić), Knežević, Pejić, Živojinović (od 75. Kojić), Mirosavljev.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić (od 46. Gobeljić), Petrović, Spiridonović (od 63. Gavrić), Nikolić, Ivanić (od 46. Kanga), Katai (od 46. Tomane), Ben (od 78. Boaći).