Mijat Gaćinović
EPA/Armando Babani

Mijat Gaćinović, Foto: EPA/Armando Babani

Fudbaleri Ajntrahta uspeli su da pobede Lacio posle preokreta, Čelsi nije dozvolio senzaciju Videotonu, a gol Prijovića nije bio dovoljan protiv BATE Borisova.

Sjajnu minijaturu u pobedi Ajntrahta 2:1 imao je Mijat Gaćinović koji je prvo fantastičnim golom u 66. minutu uspeo da anulira prednost Lacija stečenu golom Koree iz 56. minuta.

U derbiju grupe H u kojoj je sve rešeno i odakle Lacio i Ajntraht idu dalje, nemački tim je na "srpski pogon" ipak potvrdio da je najbolji u 71. minutu.

Gaćinović je tada kao "iglom" probušio odbranu Lacija i doturio loptu do Sebastijana Alera koji je dao gol i preokrenuo na 2:1. Od 79. minuta na terenu se našao i Luka Jović, dok Filipa Kostića na terenu nije bilo. Na suprotnoj strani, Sergej Milinković-Savić nije igrao za Lacio.

Ajntraht je pobedom došao do maksimalnog skora i 18 bodova u grupi ispred Lacija koji ima devet. Sledi Apolon sa sedam i Marsej sa samo jednim bodom.

Čelsi je odigrao nerešeno protiv Videotona, a Marko Nikolić je bio na deset minuta od toga da "skine skalp" Mauriciju Sariju i "plavcima".

Londonski tim je poveo golom Vilijana iz slobodnog udardca u 30. minutu, da bi potpuno iznenada Ampadu sam zatresao svoju mrežu u 32. minutu, a mađarski tim je izjednačio na 1:1.

Mađari dolaze do vođstva fantastičnim volejem Loika Nega u 56. minutu, ali je nade u pobedu raspršio Olivije Žiru golom iz novog slobodnog udarca u 75. minutu.

Vidi nije mogao da prođe dalje u grupi L u kojoj je Čelsi prvi a BATE Borisov drugi, jer je BATE praktično obezbedio prolaz pobedom nad grčkom ekipom PAOK.

Grčkom timu nije bio dovoljan gol Aleksandra Prijovića iz 59. minuta, jer je u tom trenutku beloruska ekipa već vodila 3:0 golovima Skaviša i Signeviča iz 18, 42. i 45. minuta.

Fudbaleri Olimpijakosa nastavljaju takmičenje u Ligi Evrope pošto su u direktnom obračunu u Atini pobedili Milan sa 3:1.

Bio je to veliki uspeh igrača u crveno-belim dresovima koji su zadali nove glavobolje roso-nerima i njihovom treneru Đenaru Gatuzu.

Lajpcig je kod kuće igrao sa Rozenborgom i vodio je sve do pred kraj, kada je norveški tim preko Reginuisena izjednačio u 86. minutu.

Tom golu su se najviše obradovali navijači Seltika u Glazgovu, koji su kod kuće izgubili od Salcburga sa 2:1. Munas Dabur u 67. i Fredrik Gulbrandsen u 78. minutu bili su strelci za Austrijance koji su tako grupnu fazu završili sa maksimalnih 18 bodova.

Seltik je u poslednjim sekundima posle promašenog penala ipak preko Nčama uspeo da smanji na 1:2 i tako se barem malo iskupi za loš utisak koji su ostavili u ovom meču.