AP Photo/Tom Lynn
Ben Simons

AP Photo/Darron Cummings)

Ben Simons, Foto: AP Photo/Darron Cummings)

Centar Filadelfije Ben Simons povredio je leđa na utakmici sa Milvokijem. Australijski košarkaš je utakmicu sa Milvokijem napustio već u prvoj četvrtini zbog jakih bolova u donjem delu leđa i odmah je otišao na skener. Filadelfija je u Fiserv Forumu bila poražena od domaćih Milvoki Baksa sa 118:98, a Simons je u suzama napustio parket.

Kako javlja poznatio američki novinar Adrijan Vojnarovski, čelni ljudi Filadelfije bili su vidno zabrinuti jer se čini da je povreda ozbiljnije prirode i postoji opcija da Simons bude operisan, ali će kasnije u toku dana biti jasnija situacija. Simons je igrao manje od pet minuta u Milvokiju, a on je bolove u donjem delu leđa osećao i u meču sa Bruklin Netsima, pa je isti presedeo. Njegov tim je trenutno petoplasiran na Istoku sa 35 pobeda i 22 poraza.