Crvena zvezda - Radnički, Superliga
Alo! V.Marković

Crvena zvezda - Radnički, Superliga, Foto: Alo! V.Marković

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Crvena zvezda - Radnički na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE

89' Čumić je ponovo bio sam isped Borjana koga je pokušao da lobuje, ali je golman Crvena zvezde sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner posle koga je pokušao Haskić, ali je ostalo 2:0

85' GOOOOOOOLLL Crvena zvezda vodi 2:0. Ivanić je šutirao, Petrović odbranio, a na pravom messtu našao se Ben

84' Dekoncentracija štopera Radničkog koju nije iskoristio Ben, odbranio je Petrović

83' Treću izmenu vrši i trener Milojević. U igru ulazi Vukanović

81' Poslednja izmena u Radničkom, umesto Mihajlovića u igru je ušao iskusni Đilas

80' Otvorio se prostor za Čumića da ugrozi Borjana, ali nije bio dovoljno brz pa je samo uspeo da izbori korner za svoj tim

72' Kanjas izlazi iz igre, a u igru ulazi Miloš Vulić. Dve izmene za sada izvršio je i Simo Krunić

65' Nesigurna intervencija golmana Radničkog za indirektan udarac. Sa šest metara iz slobodnog udarca šutirao je Ben, ali je ostalo 1:0

63' Prva izmena u Crvenoj zvezdi. Iz igre je izašao Simić, a ušao Ivanić

62' Šutirao je Stojanović, ali je Pavkov sprečio izjednačenje

60' U poslednjih 10 minuta nije bilo većih uzbuđenja

50' Ben je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Degenek pokušao da uveća prednost Zvezde

46' Bakljadom najvatrenijih navjača na severnoj tribini počelo je drugo poluvreme

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' Dobar šut Simića sa skoro 20 metara, golman Radničkog je bio na visini zadatka

41' GOOOOOOOOLLLLL Zvezda kažnjava promašaj Radničkog. Jevtović je imao puno prostora, centrirao u šesnaestercu, a Pavkov glavom pogodio za 1:0

40' Fantastična šansa za Čumića koji je izašao sam ispred Borjana

38' Žander iz mesta centrira, lopta je dugo putovala, a pokušao je na kraju glavom Jevtović

32' Centrirao je Žander, a Ben nije dobro zahvatio loptu da ozbiljnije ugrozi gol Radničkog. Već u sledećem napadu Žander se odlučio za udarac, ali je ostalo 0:0

25' Nemanja Tomić je na drugoj strani pokušao sa ivice šesnaesterca za Radnički, nije bio precizan pošto je lopta završila preko gola

23' Sjajna šansa za Crvenu zvezdu. U akciji su učestvovali Ben i Pavkov, a posle Benovog šuta domaći tim je izborio korner

18' Prva šansa ze Zvezdu. Babić je šutirao glavom posle kornera, ali je lopta završila preko gola

16' Velika prilika za Radnički. Čak tri puta je pokušao Čumić, na kraju je izborio korner

13' Prva šansa za Radnički. Todorovski je centrirao sa desne strane, a Mihajlović šutirao pored gola

6' Dobar prodor Žandera koji je iznudio slobodan udarac iz koga Kanjas šutira preko gola

1' Utakmica je počela

Na stadionu je prisutno oko 4000 gledalaca.

PRVO POLUVREME

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Degenek, Pankov, Babić, Žander – Kanjas, Jovančić – Jevtović, Ben, Simić – Pavkov.

RADNIČKI: Petrović – Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević – Todorovski, Bondarenko – Čumić, Tomić, Batrović – Mihajlović.

Dobro veče, dobrodošli na tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Radnički Niš na portalu Alo!

Strateg crveno - belih Vladan Milojević ovako je najavio meč:

"Igramo derbi protiv ekipe koja je bila fantastična prethodne sezone. Imali su kontinutitet, ali poput mnogih klubova iz Srbije imaju problem da ih je napustio veliki broj kvalitetnih igrača. Došao im je novi trener Krunić, veoma ga cenim, ali nije mogao da primeni sve zamisli u kratkom periodu. Zbog neuigranosti ispali su od Flore, a pobeda u prvom kolu nagoveštava da hvataju zamajac. Mi ne menjamo našu percepciju i filozofiju, spremamo se maksimalno fokusirani na novi izazov".

Trener Radničkog Simo Krunić pred meč je rekao:

"Svesni smo koliko je Crvena zvezda jaka, u sredu je igrala evropsku utakmicu, ima samo dva dana odmora, ali i veliki fond igrača, tako da će protiv nas sigurno biti u najboljem mogućem sastavu u ovom trenutku".

Poslednji meč ovih rivala odigran je na "Marakani", a Crvena zvezda bila je ubedljiva i pobedila 3:0.

Crveno - beli i Nišlije prošlu sezonu završili su kao dve najbolje ekipe na tabeli.

Crvena zvezda večeras (20) na stadionu "Rajko MItić" dočekuje ekipu Radničkog iz Niša.