Veljko Paunović
Reading FC

Reading FC

Veljko Paunović, Foto: Reading FC

Veljko Paunović i njegov Reding nastavljaju da posrću. Rening je izgubio 4:2 na gostovanju Bornmutu iako je vodio 2:0. Bio je to je četvrti uzastopni poraz Redinga, pa ekipa srpskog stručnjaka više nije prvoplasirani tim Čempionšipa.

Već u četvrtom minutu gosti su poveli preko Žoaoa iz penala, da bi u 43. minutu Aluko duplirao prednost i činilo se da Paunovićev tim drži stvari pod kontrolom. Međutim, domaći ne samo da se nisu predavali, već su u drugom poluvremenu zaigrali neuporedivo bolje i u razmaku od 56. do 59. minuta izjednačili su golovima Solankea i Danjume.

Nije tu stao Bornmut, preokret je kompletiran golom Kuka u 77. minutu na asistenciju Bruksa, njegovu drugu na utakmici. Do kraja je domaćin postigao još jedan gol, u samoj završnici, u 89. minutu precizan je bio Solanke. Bornmut je sada prvi na tabeli sa 23 boda, jednim više od Redinga.