Veljko Paunović
Reading FC

Reading FC

Veljko Paunović, Foto: Reading FC

Direktan plasman u Premijer ligu je sve dalje za Reding. Klub srpskog stručnjaka Veljka Paunovića izgubio je dobijen meč za samo devet minuta i to protiv jedne od omiljenijih mušterija – Milvola. Klub iz Južnog Londona pobedio je 2:1 na stadionu Madejski.

Sreća za Paunovićev sastav je što Kardif i pored trijumfa od 3:1 nad Koventrijem i dalje ima velikih osam bodova zaostatka u trci za plasman u plej-of, mada su se Velšani razgoropadili i vezali treću pobedu i ozbiljno prete. Redingu je ovo drugi poraz zaredom, a četvrta utakmica u minulih pet kola bez pobede. Reding je do vođstva stigao u 17. minutu golom Semeda! Sve je ipak palo u vodu posle golova Meta Smita i Mejsona Beneta u 76, odnosno 85. minutu.

U trci za direktan plasman u Premijer ligu deluje da su ostala samo tri kluba, Norič, Brentford i Svonsi, dok će Reding morati da se podhitno trgne da ne bi ugrozio i mesto koje vodi u plej-of...