Partizan - Vojvodina
FK Partizan

FK Partizan

Partizan - Vojvodina, Foto: FK Partizan

Izabranici Sava Miloševića rutinski i dominantno suz savladali Vojvodinu rezultatom 4:0 i tako na idealan način se oporavili od poraza koji su doživeli protiv Čukaričkog. Crno-beli su pobedom nad Novosađanima ujedno i napravili idealnu uvertiru u susret sa Mančester junajtedom koji se u četvrtak igra u Engleskoj.

Pobedu Partizana trasirao je Natho sa dva gola u prvom poluvremenu, a atraktivnim pogocima tačku na susret u nastavku su stavili Zdjelar i Sadik.

90' Korner za Partizan je iznudio Ostojićć, a izveo Stevanović. Odmah potom sudija je svirao kraj utakmice.

82' Stevanovićev udarac je blokiran. Partizan je potom imao korner, ali nije uspeo ozbiljnije da zapreti.

77' Lazar Pavlović je vodio dobio priliku u završnici utakmice umesto Šćekića.

73' Ivanović je zamenio Sadika. Vrlo dobra partija napadača koji je upisao dve sistencije i gol.

69' GOOOL! Sadik - 4:0! Majstorija napadača Partizana, izborio se za poziciju i sjajno pogodio dalji ugao sa oko 15 metara.

68' Drinčić je sa velike udaljenosti pokušao da iznenadi Stojkovića. Stavio je iskusni vezista na muke golmana, ali ga nije savladao.

60' Trostruku izmenu je napravio Lalatović, izlaze Matić, Đurišić i Eze, a ulaze Gemović, Nikolić i Topić.

59' Prva izmena u redovima Partizana, Suma je u igri umesto Natha.

57' Vojvodina je imala odličnu šansu da smanji zaostatak, Stojković je već ispao iz igre, ali je napadač gostiju pogodio spoljnu mrežu.

48' GOOOL! Zdjelar - 3:0! Evrogol veznog igrača! Bomba sa 25 metara!

46' Počelo je drugo poluvreme!

45' Kraj prvog poluvremena! Partizan sa osetnom prednošću odlazi na odmor. Potpuno zasluženo imajući u vidu da je tokom svih 45 minuta bio bolji rival.

43' GOOOL! Natho - 2:0! Odlično je vezni fudbaler dočekao povratni pas Sadika i drugi put se upisao u strelce!

40' Odlična prilika za Sadika. Šutirao je napadač sa leve strane iz okreta, ali nije iznenadio Rockova.

37' Sadik je proigrao Asana, ali je centaršut Japanca izblokiran. Inicijativa Partizana ne jenjava.

FK Partizan

29' GOOOL! Natho - 1:0! Rutinski je Izraelac izveo jedanaesterac i naplatio bolju igru domaćina u uvodnim minutima!

28' Penal za Partizan! Oboren je Ostojić posle kornera! Lalatović oštro negoduje posle ove odluke, sudija je za samo četiri minuta izazvao gnev svih aktera utakmice.

Mesec dana posle debija za reprezentaciju ubijena zbog mobilnog telefona

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 02.11.2019. 12:17 - 02.11.2019. 12:24 Fudbalerka reprezentacije Jamajke Taranija Klark (20) ubijena je u Kingstonu posle rasprave sa ženom koja je posle ove tragedije uhapšena. Taranija Klark, Foto: Printscreen Kako navodi izvor iz policije, a prenose lokalni mediji, fudbalerka je došla u konflikt sa osobom ženskog pola, a povod za sukob bio je mobilni telefon.

24' Prva sporna situacija na utakmici! Igrači oba tima imali su šta da kažu sudiji Đorđiću posle akcije u kojoj je Sadika zaustavio Đurišić. Sudija nije dosudio prekršaj za napadača crno-belih, a nije ga ni opomenuo za simuliranje zbog čega su obe ekipe imale razloga za negodovanje. Ostaje dilema da li je defanzivac Partizana fauliran, a epilog svega je žuti karton Ostojiću zbog reakcije u nastavku.

FK Partizan

23' Šćekić je prekršajem prekinuo napad gostiju koji je obećavao pa je prvi igrač Partizana sa žutim kartonom.

19' Đurišić je napravio oštar prekršaj nad Nathom i zaradio žuti karton.

18' Devetak spašava Vojvodinu! Posle greške Saničanina Miletić se našao u veoma dobroj prilici, ali ga je zaustavio fudbaler Vojvodine.

16' Prvi korner na meču izborila je Vojvodina. Drinčić je izveo udarac iz ugla, ali je Stojković bio siguran u svom petercu i otklonio opasnost.

11' Stevanović je izveo slobodan udarac, ali je pogodio živi zid.

FK Partizan

10' Prekršaj nad Uroševićem na ivici šesnaesterca. Izgledna prilika za Partizan da zapreti iz prekida.

5' Prvi šut na meču. Asano je uputio dobar udarac, ali je Rockov bio na mestu.

1' Utakmica je počela!

Fudbaleri Partizana gostovanje Vojvodine dočekuju posle poraza od Čukaričkog, a važnost meča uvećana je činjenicom da crno-beli već u četvrtak gostuju Mančester junajtedu, pa ne čudi što je Savo Milošević odabrao ofanzivnu postavu.

Napad crno-belih predvodiće Sadik, uz podršku Asana, Natha i Filipa Stevanovića, dok su Suma i Tošić ostali na klupi, očigledno kako bi se odmorili za gostovanje Junajtedu u Ligi Evrope. Ofanzivnu formaciju odabrao je i Nenad Lalatović pa će Novosađani na teren izaći predvođeni Ezeom, Matićem i Bojićem.

Vođa druge frakcije Partizanovih navijača se emotivnim pismom oprostio od ubijenog Markovića

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 02.11.2019. 10:39 - 02.11.2019. 11:53 Dan posle ubistva Ljubomira Markovića Kiće od vođe navijača Partizana, emotivnim pismom oprostio se Rade, jedan od vođa druge frakcije crno-belih. Foto: FK Partizan "Moj najbolji. Pišem ti pismo zato što ti ovo nikada više ne mogu reći u lice.

PARTIZAN – VOJVODINA

Stadion Partizana

Sudija: Miloš Đorđić.

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, F. Stevanović, Natho, Asano, Sadik.

Rezerve: N. Stevanović, Brežančić, Lutovac, Tošić, L. Pavlović, Suma, Ivanović.

Trener: Savo Milošević.

Vojvodina: Rockov, Veselinović, Đurić, Saničanin, Devetak, Drinčić, Đurišić, Đuričin, Bojić, Eze, Matić.

Rezerve: Toroman, Topić, Zukić, Petković, Nikolić, Gemović, Stojković.

Trener: Nenad Lalatović.

Pred utakmicu sa Partizanom Nenad Lalatović najavio je bespoštednu borbu.

"Partizan apsolutno ima jako kvalitetan tim. Možda ima neki problem kada igra na strani, ali kod kuće igra jako dobro i kvalitetno, što smo mogli da vidimo i protiv Mančestera. Očekuje nas jako teška utakmica, ali mi tu nemamo šta da izgubimo. Idemo tamo da se razigravamo i svaki rezultat osim poraza biće uspeh za nas. S obzirom na to da smo treći na tabeli, ja kao trener tamo idem sa mnogo samopouzdanja, a isto tako moraju da razmišljaju i moji igrači", rekao je Lalatović.

Sa druge strane, Milošević je istakao da mu je razumljivo što je trener Novosađana Nenad Lalatović uvek posebno motivisan protiv Partizana.

"Ponikao je u Zvezdi, verovatno bih i ja tako na njegovom mestu. Ne vidim tu ništa sporno. Sa druge strane njegov pečat uvek se vidi, sve ekipe koje je vodio igrale su slično, jedan na jedan, totalni fudbal, po celom terenu. Neke igrače vodi sa sobom i kada sve namesti njegove ekipe su vrlo nezgodne", poručio je MIlošević.

Bonus video: Aleksandar Lutovac: Ostvario sam dečački san, možemo još mnogo da postignemo