Atletiko Madrid - Real Madird
AP Photo/Bernat Armangue

Atletiko Madrid - Real Madird, Foto: AP Photo/Bernat Armangue

Barsa je konačno pobedila u gostima - posle pet mečeva na strani, računajući i prošlu sezonu, i punih pet meseci, Katalonci su osvojili tri boda, i to u duelu sa Hetafeom u Madridu 2:0.

Bez Mesija, tim Ernesta Valverdea konačno je odigrao stabilnu utakmicu van Nou kampa, a golovima Luisa Suaresa i Žuniora Firpa upisao četvrti trijumf u prvenstvu.

Karlos Perez

Karlos Perez, Foto: AP Photo/Bernat Armangue

Suares je pogodio za 1:0 u finišu poluvremena, nakon što ga je uposlio Mark Andre ter Štegen.

Početkom nastavka Firpo je upisao prvi pogodak u dresu Barse i zaključio meč u predgrađu Madrida.

A nakon prvog meča sedmog kola La Lige samo je Real neporažen - Atletik Bilbao je izgubio od Valensije 1:0 na svom terenu.

Baskijci su do danas imali skor od tri pobede i tri remija. Bodove gostima na "San Mamesu" je doneo Denis Čerišev, nakon odlične kontre i asistencije Ferana Toresa.

Valensija je ostvarila drugu pobedu u prvenstvu, prvu pod vođstvom Alberta Seladesa.

Fudbaleri Atletiko i Real Madrida odigrali su bez golova u derbiju sedmog kola LaLige.

Srpski fudbaler Luka Jović dobio je šansu u 88. minutu kada je zamenio Karima Benzemu. Međutim, za kratak period nije uspeo mnogo da promeni. Navijači su na stadionu i putem malih ekrana gledali jedan od najlošijih derbija Madrida u poslednje vreme.

Domaći fudbaleri su najbolju propustili na startu meča kada je Žao Feliks šutirao malo pored gola, dok su gosti u 75. preko Benzeme bili nadomak gola, ali je Oblak dobro reagovao

Olimpijakos upisao pobedu pred gostovanje u Beogradu

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 28.09.2019. 21:55 Fudbaleri Olimpijakosa su upisali pobedu u 5. kolu Grčke lige savladavši Lamiju rezultatom 2:0. Foto: AP Photo Iako je tim iz Pireja u duel ušao kao apsolutni favorit, sat vremena je trebalo crveno-belima da nađu rupu u odbrani rivala. Goste je u 61.

Real je prvi na tabeli sa 15 bodova, dok Atletiko deli drugo mesto s Granadom sa 14. U narednom kolu "jorgandžije" gostuju Valjadolidu, dok "kraljevski klub" čeka Granadu