Hames Rodrigez (Everton)
EPA-EFE/Jan Kruger

Hames Rodrigez (Everton), Foto: EPA-EFE/Jan Kruger

Fudbaleri Lutona plasirali su se u četvrto kolo FA kupa pošto su na svom terenu pobedili Reding menadžera Veljka Paunovića 1:0 golom Monkura u 30. minutu.

Everton je na svom terenu posle produžetaka pobedio drugoligaša Roteram 2:1.

Karamele su povele u devetom minutu golom Tosuna, izjednačio je Metju Olosunde u 56. minutu.

Tosun je zatresao mrežu i u 86. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda. Pobedonosni gol postigao je Abdulaj Dukure u 93. minutu.

Norič je prošao dalje pobedom protiv Koventrija 2:0, a Notingem Forest pobedom protiv Kardifa 1:0.

U četvrto kolo plasirao se i Milvol, koji je na gostovanju pobedio Borem Vud 2:0.

Amaterski klub Čorli prošao je u četvrto kolo pobedivši drugoligaša Derbi Kaunti 2:0, strelci su bili Konor Hol u 10. i Majk Kalveli u 84. minutu.

Derbi Vejna Runija je igrao u kombinovanom sastavu zbog velikog broja zaraženih korona virusom.