Lionel Mesi (Barselona)
EPA-EFE/Alejandro Garcia

Lionel Mesi (Barselona), Foto: EPA-EFE/Alejandro Garcia

Dve startne pobede, a onda četiri meča u nizu bez pobede (po dva remija i poraza) za Barselonu, neko je to morao da "plati".

Ispostavilo se da je nagrabusio Betis. Katalonci su slavili 5:2.

Nije delovalo da će sve ići kao po loju, naročito kada je posle vodećeg gola Dembelea u 33. minutu Antoan Grizman promašio penal, a Sanabrija u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena izjednačio na 1:1.

Početak nastavka doneo je rasplet. Gol grizmana u 49. minutu za 2:1, pa penal i isključenje Mandija u 60. minutu kod tima iz Sevilje, a onda i gol Mesija sa kreča za 3:1.

Loren je dvadesetak minuta pred kraj smanjio, ali Betis sa igračem manje nije mogao do remija.

Mesi u 82. i maloletni Pedri u 90. zapečatili su sudbinu gostima.

Ueska i Eibar našeg golmana Marka Dmitrovića odigrali su nerešeno 1:1.

Eibar je poveo u 38. minutu golom Estebana Burgosa, a izjednačenje i bod Ueski doneo je Rafael Mir Visente u 67. minutu.