Šalke - Majnc
EPA Friedemann Vogel
Šalke - Majnc, Foto: EPA Friedemann Vogel

Fudbaleri Šalkea pobedili su Majnc 2:1, u petom kolu Bundeslige. Domaći fudbaleri do trijumfa su došli zahvaljujući golu Aminea Harita u 89. minutu meča.

Imaće isti format kao i Liga Evrope!

AUTOR: Alo.rs/ M. Dr. DATUM I VREME: 20.09.2019. 17:52 Pobednik novog takmičenja plasiraće se u Ligu Evrope iduće sezone. UEFA Logo, Foto: Wikipedia UEFA je odabrala konačno ime za novo klupsko fudbalsko takmičenja koje će krenuti naredne godine u sezoni 2020/21. godine.

Majnc je prethodno izjednačio u 74. preko Onsivoa, dok je prednost za ekipu iz Gelzenkirhena doneo Serdar u 36. minutu utakmice.

Srpski internacionalac Matija Nastasić ušao je u igru sa klupe u samoj završnici meča i odigrao poslednjih 15 - tak minuta susreta. U narednom kolu Šalke gostuje Lajpcigu, dok Majnc čeka Volfsburg.

Šalke – Majnc 2:1 (1:0)