EPA Raul Caro
Atletiko Madrid - Espanjol

EPA Rodrigo Jimenez

Atletiko Madrid - Espanjol, Foto: EPA Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Maljorke, Atletik Bilbaa i Atletiko Madrida su ostvarili pobede u utakmicama 13. kola španske La Lige. Maljorka je ostvarila četvrtu pobedu u sezoni pošto je rezultatom 3:1 pobedila Viljareal, u meču koji su obeležili jedanaesterci. U ekipi Maljorke nije bilo srpskog defanzivca Aleksandra Sedlara, kako je navedeno, zbog bolesti.

Borbu za mesto koje vodi u neko od evropskih takmičenja sledeće sezone nastavio je Atletik Bilbao, koji je na svom terenu savladao ekipu Levantea sa 2:1. Levante je poveo u nadoknadi prvog poluvremena golom Postiga, a Bilbao je do pobede došao golovima Muniaina i Kape.

Preokret je viđen i u Madridu, gde je Atletiko savladao Espanjol sa 3:1, iako je ekipa iz Katalonije povela u 38. minutu preko Serhija Dardera. U nadoknadi vremena je Anhel Korea iskoristio centaršut Alvara Morate i na poluvremenu je rezultat bio nerešen. Napadač Atletika se u 59. minutu i sam upisao u listu strelaca, a konačan rezultat je u nadoknadi vremena drugog poluvremena postavio Koke, koga je lepo uposlio Dijego Kosta. Hetafe i Osasuna podelili su bodove pošto su odigrali bez golova 0:0.

Fudbaleri Sevilje savladali su na gostovanju Betis sa 2:1, u poslednjem meču 13. kola La Lige. Sevilju je u gradskom derbiju do prednosti doveo Okampos u 13. minutu, ali je Loren uspeo da izjednači u samoj završnici prvog poluvremena. Veliku pobedu i vredna tri boda doneo je Luk de Jong u 55. minutu na asistenciju Evera Banege.