Slavlje fudbalera Borusije Dortmund
EPA Friedemann Vogel

Slavlje fudbalera Borusije Dortmund, Foto: EPA Friedemann Vogel

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su u gostima Frajburg sa 4:0 u 30. kolu nemačke Bundeslige!

SOLSKJEROV KOŠMAR U LIVERPULU Junajted nadigran, deklasiran, ponižen! Četvrto mesto sve dalje (VIDEO)

NAVIKO DA JE NA KLUPI! Uhvatio ženu u prevari, pa morao da sačeka da odrade svoje aktivnosti! (FOTO)

UDARIO PO SRBINU! Napravio glupu i naivnu grešku zbog koje su platili skupoceno!

Golove za trijumf Borusije postigli su Džejdon Sančo u 12, Marko Rojs u 54., Mario Gece u 79. i Pako Alkaser u 86. minutu iz jedanaesterca.

Sjajna kombinacija Gereire, Gecea i Rojsa, da bi Potonji potom proigrao Sanča, koji sa par metara rutinski gura loptu u mrežu Frajburga.

Devet minuta posle početka drugog poluvremena, Gereiro proigrava Rojsa, Nemac izbija sam pred golmana domaće ekipe i lako ga matira za 2:0.

U 79.minutu Sančo otklanja sve dileme na utakmici, povukao je po levoj strani, majstorski ostavio loptu za Rojsa, koji sa leve stative šalje loptu na desnu ka Geceu, kojem nije bilo teško da ugura loptu u praznu mrežu domaćeg sastava za 3:0.

U 86. minutu "Milioneri" dobijaju penal posle igranja rukom  Stenzela, odgovornost je preuzeo Alkaser, koji tako postiže 17. gol u sezoni.

Dortmund zaostaje samo bod za vodećim Bajernom, dok je Frajburg 13. ali daleko od opasne zone, sa čak 11 bodova više od Štutgarta.

Fudbaleri Herte su dočekali Hanover na svom stadionu, meč je okončan najnepopularnijim rezultatom, 0:0. Grujić je posle povrede, proveo svih 90 minuta na terenu, a obe ekipe su remijima prekinule serije poraza.