Tavamba
youtube/printscreen/
Tavamba

Tavamba, Foto: youtube/printscreen/

Poslednja potvrda stigla je u uvodnom meču 22. kola tamošnje Premijer lige, protiv Al Batina (2:2), pošto je postigao dva spektakularna gola.

Prvi – makazicama! Posle kornera je bio najsnalažljjiviji u protivničkom kaznenom prostoru, izveo aktrobatski potez i sa peterca, efektno, poslao loptu pod prečku za inicijalnu promenu rezultata. Igrao se šesti minut. U trećem minutu nadoknade prvog dela džin iz Juande pustio je prepoznatljivi dugi korak, istrčao kontru sa polovine terena, sačekao ubacivanje Sumajhana, otvorio stopalo i još jednom pogodio cilj.

Činilo se u tom trenuku da će Al Tavon nastaviti pobedničku seriju, ali je Al Batan u završnici uspeo brzopotezno da izjednači i spreči Tavambin klub da se primakne na samo bod Al Ahliju Vladana Milojevića.

Kamerunac Tavamba je ove sezone postigao 12 golova na 21 utakmici, a ako nastavi ovako mogao bi da napadne lični rekord u dresu Al Tavona, pošto je takmičarsku 2018/19 okončao sa 27 egzekucija na 34 susreta.