Frenk Lampard, Foto: AP/Kristy Wigglesworth

* Čelsi nadigrao Barselonu sa 2:1

* Golove za šampiona Lige evrope dali su Tami Abraham i Ros Barkli, dok je utešni gol za blaugranu postigao Ivan Rakitić

* Za Barsu je na ovom meču debitovao Antoan Grizman, koji je nedavno stigao iz Atletik Madrida

Londonski je klub prema trijumfu u 34. minuti usmerio Tami Abraham. Mladi engleski napadač sjurio se u šesnaesterac nakon greške u odbrani Barselone, a zatim je predivnom fintom izbacio golmana ter Štegena i prosledio loptu u mrežu. Na 2:0 je u 81. minuti povećao Ros Barkli udarcem sa ivice šesnaesterca.

Ivan Rakitić

Profimedia

Ivan Rakitić, Foto: Profimedia

Barsa je stigla do utešnog gola u nadoknadi, kada je Rakitić sjajno pogodio sa distance.

Najveća zvezda katalonskog giganta Lionel Mesi nije nastupio, dok je na ovom meču debitovao Antoan Grizman, koji je nedavno stigao iz Atletik Madrida.

Čelsi je prethodno na japanskoj turneji poražen od Kavasaki Frontalea,  a svoju sledeću prijateljsku utakmicu igra protiv Ridinga (28. jula), dok Barselonu dan ranije čeka Kobe.

Nenad Lalatović ne može da obuzda pogled!